۱۳:۲۴ - ۲۱ فروردين ۱۳۹۸ - 10 April 2019
کد خبر: ۵۲۶۳۹
مدیرکل راهداری کرمانشاه در گفت‌وگو با «صما» مطرح کرد:
مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان کرمانشاه بابیان اینکه از ابتدای فروردین سال جاری راهداری استان کرمانشاه درگیر سه جبهه حوادث اقلیمی بود گفت: از یک‌سو این استان درگیر سیل در دو مقطع 4 تا 6 فروردین و 10تا 11 فروردین بوده از سوی دیگر بخش اعظمی از این استان درگیر برف و برف‌روبی بود.
اقدامات راهداری کرمانشاه در مقابله با سه جبهه اقلیمی اخیر

فریبرز کرمی بابیان مطلب فوق به «صما»گفت: متأسفانه در کنار موارد ذکرشده ما شاهد 81 رانش کوه در این استان نیز بوده‌ایم.

وی بابیان اینکه درمجموع 883 کیلومتر از راه‌های اصلی و فرعی این استان دچار آسیب و تخریب‌شده است گفت: هم‌اکنون هزار و 253 پل و آبرو تخریب 10تا 100 درصدی داشته و 54 پل باید از نوساخته شود.

کرمی گفت: هزینه این آسیب‌ها 500میلیارد تومان برآورد شده و نامه‌های درخواست برآورد به ارگان‌های ذی‌ربط ارسال‌شده است.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان کرمانشاه گفت: این استان هم‌زمان معین استان ایلام و لرستان بوده و ماشین‌آلات و تجهیزات به این استان‌ها ارسال کرده است.

وی گفت: در حال حاضر پل متحرک خر پایه‌ای این استان نیز به ایلام اعزام‌شده است.

وی بابیان اینکه اگر تیم‌های راهداری کرمانشاه اقدامات عاجلی قبل از آغاز بحران سیل انجام نمی‌دادند اوضاع بسیار وخیم می‌شد گفت: از ابتدای اعلام ستاد بحران تیم‌های راهداری در محورهای شریانی و موصلانی حضور روتین داشته و ضمن رصد اوضاع، ورودی و خروجی تمامی پل ها ،راه‌ها ،مسیرهای آبرو و کنار جاده‌ها را برای عبور سیل پاک‌سازی ،بهسازی و ترمیم کردند.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان کرمانشاه بااینکه خوشبختانه به همکاری تمی راهداران و اقدامات پیشگیرانه این سیل خسارت جانی نداشت گفت: قبل از شروع بحران نیز تمامی ساکنان کانکس به منطقه امن هدایت‌شده بودند.

وی درنهایت گفت: کاهش صدمات مخاطرات عزم ملی و جدی می‌خواهد که خوشبختانه راهداران در حین و بعد از حوادث غیرمترقبه در کنار هم‌وطنان بوده و خواهند بود.

انتهای پیام /

کد خبر:0227

نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar