۱۲:۰۲ - ۲۲ فروردين ۱۳۹۸ - 11 April 2019
کد خبر: ۵۲۶۴۵
مدیرکل راهداری سیستان و بلوچستان در گفت‌وگو با «صما»:
مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان سیستان و بلوچستان بابیان اینکه این استان در روزهای پایانی سال 97 درگیر سیلاب بود گفت: در این سیل 4 هزار و 500 کیلومتر از راه‌های روستایی تخریب و آسیب شدید دید.
تخریب 4 هزار و 500 کیلومتری راه‌های روستایی استان سیستان و بلوچستان

علی خانقايی بابیان مطلب فوق به «صما» گفت: به علت سیل خود استان و دوری از نقاط حادثه خیر استان سیستان و بلوچستان استان معین برای شهرهای سیل‌زده لحاظ نشد.

وی بابیان اینکه بخش بزرگی از آسیب‌های سیل ارتباطی با مطالعات و شکل‌گیری راه‌ها ندارد گفت: متأسفانه بخش عمده‌ای از خسارت مربوط به عدم حفظ حریم مسیرهای رود بوده است. چراکه مردم به سبب خشک‌سالی‌ها متعدد احساس کرده‌اند اجازه ساخت‌وساز در حریم رودخانه دارند و مسئولان نیز در این خصوص روشنگری نکرده‌اند.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان سیستان و بلوچستان گفت در حال حاضر خسارت‌های واردشده به بخش ابنیه فنی راه‌ها، پل‌ها و شریان‌های فرعی واصلی این استان بالای 148 هزار میلیارد برآورد شده است.

خانقايی گفت: در حال حاضر اقدامات راهداری منوط به بازگشایی راه‌ها است و در این خصوص تمامی گروه های راهداری این استان اقدامات شبانه‌روزی دارند.

وی بابیان اینکه نیاز است هر چه سریع‌تر اعتبارات بهسازی وارد این استان شود گفت: بخش از ابنیه و سازه‌ها تخریب و آسیب‌های 10 تا 100 درصدی را داشته‌اند که باید بعد از بررسی ترمیم، بهسازی و یا نوسازی شوند.

انتهای پیام/

کدخبر:0227

نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar