۱۰:۰۴ - ۲۵ فروردين ۱۳۹۸ - 14 April 2019
کد خبر: ۵۲۶۶۲
همزمان با سال جديد در ورودی غریی پایتخت انجام شد؛
شهردار منطقه9 از عمليات کاشت بیش از 88هزار پیاز گل لاله با رنگ بندی های متفاوت در میدان آزادی و سطح محدوده غربی تهران خبر داد.
زیباسازی میدان آزادی با کاشت لاله‌های بهاریبه گزارش«صما» به نقل از روابط عمومي شهرداري منطقه 9 ، سید علی مفاخریان با اعلام اين خبر گفت: عمليات کاشت پياز گل لاله در سطح محدوده و به ويژه ميدان آزادي در دستور کار قرار گرفت.

وي افزود: اين اقدام به منظور افزايش کيفيت و توسعه فضاي سبز، زيباسازي، ايجاد چشم انداز مناسب در ورودی غربي پایتخت اجرايي شد.

شهردار منطقه9 بیان داشت: علاوه بر لاله کاری های سطح منطقه، کاشت گلهاي فصلي و ايجاد قطعات فضاي سبز مي تواند در تلطيف هواي اين روزهاي پايتخت موثر واقع شود.

مفاخریان تاکید کرد: عمليات کاشت پیازگل لاله و گلهای فصلی در ميدان آزادي، ميدان بوتان، حاشيه بزرگراه آيت الله سعيدي، بوستان المهدي(عج)، خيابان آزادي در قطعه هاي گلکاري شامل؛ 22 طرح فرش گل به مساحت5000متر مربع و طرح ابتکاری احداث دیوار گل با نصب 700 گلدان با مشارکت اهالی دستغیب در کوچه امیدی و خیابان آزادی در رنگ بندي هاي متنوع اجرا شده است.

به گفته وي زمان کاشت اين گلها طوري انتخاب شده که در عيد نوروز به گل دهي رسيده و چشم انداز بسيار زيبايي را در پهنه غربي تهران ايجاد کند.

شایان ذکر است در تزیین فضاهای سبز منطقه با کمک گلهای رنگارنگ فصلی و لاله از مواد بازیافتی جهت جذابیت بیشتر بصری استفاده شده است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar