۱۰:۴۱ - ۲۵ فروردين ۱۳۹۸ - 14 April 2019
کد خبر: ۵۲۶۶۴
در گفت‌وگو با «صما» مطرح شد:
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای هرمزگان با بیان اینکه اقدامات پیشگیرانه قبل از وقوع حادثه می تواند خسارت ها را به شدت کاهش دهد گفت: رصد راه ها، پل‌ها و ابنیه بزرگراه ها و آزاد راه ها جز مواردی است که باید قبل از بحران مدیریت و ارزیابی شوند.
خسارات سیل از نبود تصمیم‌های صحیح در مدیریت بحران است / لزوم تشکیل کمیته‌های دائمی بحران در استان‌ها

داریوش باقرجوان با بیان مطلب فوق به «صما» گفت: بر همین اساس از ابتدای تذکرات هواشناسی مدیریت بحران در این استان تشکیل شد و ما قبل از آغاز نزولات جوی بستر رودخانه‌ها در محل پل ها را تنظیم و دستک‌های پل ها و راه ها را پاکسازی و ترمیم کرده ایم.

وی گفت: باید تصمیم های درست قبل از وقوع بحران گرفته است.

باقر جوان با بیان اینکه در حال حاضر استان هرمزگان استان معین برای شهرهای آسیب دیده است گفت: تا امروز راهداری استان 4 دستگاه گریدر،4 دستگاه بولدزر،5 دستگاه کامیون کمپرسی و 3 دستگاه کمرشکن با 18 نفر راهدار را به خوزستان ارسال کرده است.

وی گفت: در کنار موارد ذکر شده تا کنون از سوی تیم های مختلف بخش راهداری و حمل و نقل جاده ای استان هرمزگان 500 میلیون تومان کالای بهداشتی و رفاهی به این استان ارسال شده است.

باقر جوان گفت: البته برخی از همکاران راهداری و حمل و نقل جاده ای استان هرمزگان 1 تا چند روز از حقوق ماهانه خود را به سیل زدگان اختصاص داده اند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای هرمزگان گفت: به گفته کارشناسان هرمزگان در روزهای آتی شاهد بارش های شدید خواهد بود اما از آنجایی که این اتفاق ها از سوی راهداری و استانداری مورد تحلیل قرار گرفته به هیچ عنوان بحرانی نخواهد بود.

وی با بیان اینکه بیشتر آسیب ها ناشی از نبود تصمیم های صحیح دور و نزدیک در سیستم مدیریت بحران است گفت: نیاز است کمیته های بحران به صورت روتین در استان ها ایجاد شود.

خسارات سیل از نبود تصمیم‌های صحیح در مدیریت بحران است / لزوم تشکیل کمیته‌های دائمی بحران در استان‌ها

انتهای پیام /

کدخبر:0227

برچسب ها هرمزگان ، سیل ، راهداری
نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar