۱۱:۵۸ - ۲۶ فروردين ۱۳۹۸ - 15 April 2019
کد خبر: ۵۲۶۸۰
معاون اسبق هوانوردی در گفت‌وگو با «صما»تشریح کرد:
بخش هوایی ناجی شهروندان در سیل اخیر بود /لزوم توجه به توسعه حمل‌ونقل هوایی به دلیل حوادث غیرمترقبه

معاون اسبق هوانوردی و امور بین‌الملل سازمان هواپیمایی کشوری بابیان اینکه عملکرد حمل‌ونقل هوایی در بخش سیل تاکنون بسیار مثبت بوده است. گفت: یکی از اولویت‌های اصلی سازمان هوایی کشور در جریان سیل امسال حفظ زیرساخت‌ها و فرودگاه‌های کشور بوده که این امر به‌خوبی شکل گرفت.

علیرضا منظری بابیان مطلب فوق به «صما» گفت: صنعت هوانوردی به‌غیراز وظیفه حمل‌ونقل بار و مسافر، در مواقع بحران به کمک سایر حوزه‌ها می‌آید؛ و با جابجایی امدادگران، آسیب دیدگان، افراد فعال و اقلام ضروری، فرآیند امدادرسانی را تسهیل می‌کند.

وی گفت: در سیل اخیر بخشی از زیرساخت‌های‌ ریلی و جاده‌ای کشور به چالش کشیده شد که بخش هوایی به‌عنوان ناجی شهروندان در شهرهای سیل‌زده قلمداد شد.

منظری گفت: در استان گرگان بخش بزرگی از راه‌های ریلی و جاده‌ای کشور دچار آسیب و صدمه شد و اگر سیستم هوایی در این استان وجود نداشت امکان کمک‌رسانی به چالش کشیده می‌شد چنانچه این غفلت را در پل‌دختر به‌وضوح مشاهده کردیم.

این کارشناس صنعت هوایی گفت: در شهرستان پل‌دختر به دلیل نبود سیستم هوایی توسعه یافته امداد هوایی توسط بالگرد انجام شد که همراه با مشکلاتی بود.

منظری با ارزیابی مثبت امدادرسانی خطوط هوایی گفت: سیستم امدادرسانی حمل‌ونقل هوایی در جریان سیل اخیر هیچ تفاوتی با مدیریت بحران سیستم هوایی کشورهای توسعه‌یافته نداشته و اقدامات اخیر شایسته و به‌جا بود.

وی گفت هواپیماهای بخش نظامی، شامل پرنده‌های سبک و سنگین شامل بالگردها، بوئینگ 747 نیروی هوایی و ایلوئوشین 76 در یانس یل اقدام به جابجایی اقلام موردنیاز برای امدادرسانی به مناطق سیل‌زده کردند؛ که این موارد شنان می‌دهد باید برای عبور از بحران توجه زیادی به صنعت هوایی داشته باشیم.

این کارشناس صنعت هوایی درنهایت گفت: حمل‌ونقل هوایی به‌خوبی نشان داد که می‌تواند در بدترین شرایط یاری‌رسان جان شهروندان باشد بنابراین برای توسعه این صنعت باید گام‌ها و برنامه‌های اساسی اتخاذ شود.

انتهای پیام /

کدخبر:0227

نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar