۱۲:۰۹ - ۲۷ فروردين ۱۳۹۸ - 16 April 2019
کد خبر: ۵۲۶۹۱
مدیرعامل شهر جدید هشتگرد خبر داد:
مدیر عامل شرکت عمران شهر جدید هشتگرد با بیان اینکه توسعه شهر هشتگرد به صورت نامتوازن شکل گرفته است گفت: متاسفانه پیوستگی مطلوبی بین بافت و کالبد شهر وجود ندارد و یکی از اولویت‌های ما اصلاح این موارد است .
توسعه نامتوازن رنج امروز شهرهای جدید/ اتمام مسکن مهر هشتگرد تا پایان سال جاریبه گزارش «صما» داود صفدری در نشست خبری امروز (سه شنبه27 فروردین) در جمع اصحاب رسانه گفت: این گسستگی ناشی از وابستگی شهرهای جدید به منابع مالی و نبود امکانات رو بنایی است.

وی گفت:در حال حاضر منابع مالی شهرهای جدید از فروش زمین ایجاد می شود .

صفدری با بیان اینکه عدم شکل‌گیری امکانات رو بنایی در کنار تعریف پروژه های جدید باعث شده ما با یک شهر نامتوازن روبرو شویم. گفت: بنابراین اصلی‌ترین استراتژی شهر جدید هشتگرد تکمیل طرح های باقی مانده در قالب سه پیمانکار است .

وی گفت: اولویت حضور این پیمانکاران در نقاط شرقی _غربی است که این بخش ها در حال حاضر از مسیر توسعه خارج شده و باید خدمات روبنایی ،فضای سبز شهری و مدارس در این بخش ها انجام شود .

مدیر عامل شرکت عمران شهر جدید هشتگرد در ادامه گفت:در حال حاضر ۲۵قرارداد به مبلغ ۳هزار و ۲۰۰میلیارد تومان توسط بخش خصوصی وارد شهر جدید هشتگرد شده است.البته زمین و پروانه ساخت توسط شهر جدید عمران ارایه می‌شود.

صفدری در ادامه با بیان اینکه مقرر شده ۹محله در این شهر ایجاد شود گفت :در حال حاضر ۴محله هشتگرد ،اذین ، پوریا ،

گوهران و سرزمین دریا ایجاد شده و ۵محله دیگر در قالب تفاهم نامه های در حال ایجاد است .

وی گفت:از ۴۰۰هزار واحد مسکونی اعلام شده وزیر راه و شهرسازی، سهمیه کل شهرهای جدید ۲۰۰هزار واحد است که ۱۸هزار واحد آن متعلق به شهر جدید هشتگرد است .

صفدری گفت: مقرر شده این ۱۸هزار واحد در طی سال‌های ۹۷،۹۸و ۹۹ تکمیل و به متقاضیان ارایه شود .

مدیر عامل شرکت عمران شهر جدید هشتگرد با بیان اینکه از ۱۸هزار واحد مسکونی ۶هزار و ۵۰۰ آن باید در طی ماه های آتی تمام شود گفت:در برنامه بعدی باید تا پایان سال ۹۸حدود ۶هزار و ۵۰۰ نیز تکمیل و مابقی مربوط به سال ۹۹است .

وی گفت:در سال ۹۷حدود ۵هزار و ۱۲۲ واحد شروع شده و باید تا پایان خرداد ۹۸ حدود ۶هزار و ۵۰۰واحد به اتمام برسد تا پرونده فاز اول ساخت سهمیه شهر هشتگرد بسته شود .

صفدری با بیان اینکه هدف اصلی از شروع ساخت مسکن در شهرهای جدید جذب نقدینگی،اشتغال ،و ارزش افزوده است گفت:دولت برای جذب سرمایه ها و هدایت آن به سمت تولید و اشتغال برنامه ایجاد ۴۰۰هزار واحد مسکونی را طرح ریزی کرد .که سهم شهر جدید هشتگرد حدود ۱۰درصد از کل ۴۰۰هزار واحد است .

به گفته مدیر عامل عمران شهر جدید هشتگرد حال حاضر سه فعالیت مهم در حال ایجاد و شکل گیری در شهر جدید هشتگرد است که این موارد شامل حوزه مشارکت در محله سازی ،مشارکت در ساخت و ساز و ارایه زمین های آماده با قابلیت ساخت و ساز است .

صفدری گفت : عنوان۱۸هزار واحد‌های مسکونی مسکن امید است .

وی در ادامه با بیان اینکه مترو هشتگرد ۷۰درصد تکمیل شده است گفت: مقرر شده این مترو تا ۶ماهه دوم سال مورد بهره برداری قرار بگیرد .

صفدری همچنین از آماده شدن مترو هشتگر در 6 ماهه امسال خبر داد و گفت:مترو هشتگرد از صادقیه تا این شهر بصورت مستقیم و بدون توقف است و قرارداد تکمیل آن با قرارگاه خاتم امضا شده است.

وی از آماده شدن مسکن های مهر این شهر تا پایان امسال خبر داد و تاکید کرد: مسکن مهر سراسر کشور امسال به پایان می رسد و فقط 7 هزار واحد مسکن در شهر پردیس که مشکل معارض و قضایی داردف باقی می ماند.

به گفته صفدری 10 هزار مسکن مهر شهر جدید هستگر متقاضی ندارد که 5 هزار واحد آن در اختیار متقاضیان بهزیستی کمیته امداد..قرار می گیرد و 5 هزار واحد هم بصورت خودمالک ساخته می شود.

نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar