۱۲:۱۳ - ۲۸ فروردين ۱۳۹۸ - 17 April 2019
کد خبر: ۵۲۷۰۴
در دومین جلسه نحوه تامین خسارت سیل؛
قائم مقام شورای عالی مدیریت بحران کشور با توجه به اینکه بحران سیل هنوز خاتمه نیافته و در روز‌ها و هفته‌های آینده نیز احتمال وقوع سیل و بروز خسارت وجود دارد، گفت: باید به طور مستمر و روزانه برآورد خسارات محاسبه شود تا همه کسانی که متحمل خسارت شده‌اند مد نظر قرار گیرند.
وزیر کشور: احتمال وقوع سیل و بروز خسارت در روز‌ها و هفته‌های آینده وجود دارد

دومین جلسه نحوه تامین منابع مالی برای جبران خسارات سیل در هفته جاری پیش از ظهر امروز (سه شنبه) به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد.

عبدالرضا رحمانی‌فضلی به عنوان فرماندهی مدیریت بحران سیل در این جلسه گزارشی از برگزاری جلسات مستمر و روزانه برای برآورد خسارات ناشی از سیل ارائه کرد و گفت: با توجه به اینکه بحران سیل هنوز خاتمه نیافته و در روز‌ها و هفته‌های آینده نیز احتمال وقوع سیل و بروز خسارت وجود دارد، باید به طور مستمر و روزانه برآورد خسارات محاسبه شود تا همه کسانی که متحمل خسارت شده اند مد نظر قرار گیرند.

قائم مقام شورای عالی مدیریت بحران کشور ادامه داد: برآورد‌های اولیه نشان می‌دهد که خسارات ناشی از سیل اخیر در استان‌های مختلف به ویژه گلستان، لرستان و خوزستان در حدود ۴۰ هزار میلیارد تومان بوده است.

رحمانی فضلی با تاکید بر اینکه برآورد خسارات به صورت دقیق و واقع بینانه انجام می‌شود، افزود: در وهله نخست به دنبال پرداخت کمک‌های بلاعوض، پرداخت تسهیلات و جبران خسارات و نیز تامین مسکن موقت، تعمیرات و بازسازی خانه‌های تخریب شده مردم هستیم.

برچسب ها وزیر کشور ، سیل ، بحران
نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar