۱۱:۰۱ - ۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ - 28 April 2019
کد خبر: ۵۲۷۹۶
مدیرعامل شرکت راه‌آهن عنوان کرد:
مدیر عامل شرکت راه‌آهن با بیان اینکه در خصوص مزیت‌های حمل و نقل ریلی زیاد گفته شده جز بدیهیات است گفت:ایمنی برند راه‌آهن است و راه‌آهن کلید واژه توسعه است .

تشریح 6راهبرد موثر در توسعه صنعت راه آهن/ کاهش آمار تلفات جاده‌ای با کمک حمل‌و نقل ریلیبه گزارش«صما»سعید رسولی در همایش هفته ایمنی در راه آهن گفت:در حال حاضر میزان تلفات راه‌آهن رقم قابل قبولی است اما این میزان باید کاهش پیدا کند .

وی با بیان اینکه استفاده از دانش ،فرهنگ سازی و منابع انسانی می تواند حوادث راه‌آهن را کاهش دهد گفت:در حال حاضر باید ۶استراتژی را در راه‌آهن دنبال کنیم این ۶مورد شامل هوشمندسازی ،افزایش سهم حمل و نقل ریلی در برنامه ششم ،ارتقای کیفی راه‌آهن و افزایش جذب مسافر و بار.تمرکز بر عوامل انسانی در حوادث ،توجه به امر آموزش و فرهنگ سازی و اتخاذ رویکرد سیستماتیک و توجه به مقوله ایمنی با رویکرد فعال است .

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت:کاهش سوانح فنی ،خطای انسانی و شناسایی خطای قبل از سوانح می تواند نتایج خوبی برای رسیدن به مقوله ایمنی در راه آهن داشته باشد .

وی گفت:سیل درس های خوبی به بخش حمل و نقل داد و این اتفاق نشان داد اسیب پذیری شبکه ریلی بسیار پایین است .

رسولی با بیان اینکه در سیل امسال بخش راه آهن کمترین خسارت را داشت گفت:خسارت کم و جزیی راه‌آهن نشان از پایداری این سیستم حمل و نقل دارد .

وی گفت:در حال حاضر میزان کشته های حمل و نقل جاده‌ای ۱۶هزار نفر است که این میزان زیبنده کشور نیست .

رسولی گفت: وظیفه همه ماست که میزان تلفات حمل و نقل کشور را کاهش دهیم و نقش حمل و نقل ریلی در این مقوله بسیار پررنگ است.

رسولی با بیان اینکه به دنبال ایجاد انجمن از نخبگان ریلی هستیم گفت:این انجمن می تواند ما در رسیدن به اهداف ریلی کمک کند .

مدیر عامل شرکت راه‌آهن گفت:همچنین به دنبال این هستیم که همایش ایمنی در حمل و نقل ریلی در سال آینده به صورت بین الملی برگزار شود .

انتهای پیام/

کدخبر:0227


نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar