۰۹:۲۷ - ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - 01 May 2019
کد خبر: ۵۲۸۳۴
شهریاری مطرح کرد:
عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: ساخت‌وساز در حریم رودخانه‌ها نشانگر وجود فساد در برخی ادارات و پرسنل شهرداری‌ها است.
تخلف برخی شهرداری‌ها در اعطا مجوز برای ساخت‌وساز در حریم رودخانه‌ها

سیدکمال‌الدین شهریاری، عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به عملکرد کمیسیون ماده ۱۰۰، گفت: در ماه گذشته شاهد وقوع سیل در استان‌های مختلف کشور بودیم و یکی از مسائل مطروحه، ساخت‌وساز در حریم و بستر رودخانه‌ها بود، حال این سئوال مطرح می‌شود که مقصر و مسئول اصلی ساخت‌وساز در این مناطق چه کسی است.

نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بر اساس قانون، اگر در نقشه‌های تفصیلی شهرها، حریم شهری در بستر رودخانه‌ها دیده نشده باشد، آن زمان، هر ساخت‌وسازی در این مناطق تخلف محسوب می‌شود.

تخلف برخی شهرداری‌ها در اعطا مجوز برای ساخت‌وساز غیرقانونی در حریم رودخانه‌ها

وی تصریح کرد: متاسفانه برخی از شهرداری‌ها به سازندگان اجازه ساخت‌وساز در حریم رودخانه‌ها و مناطق ممنوعه را می‌دهند که این مساله یک تخلف بزرگ است.

شهریاری ادامه داد: از طرف دیگر اگر فردی بدون دریافت مجوز از شهرداری اقدام به ساخت‌وساز در مناطق ممنوعه از جمله حریم رودخانه‌ها کند، در آن زمان عملکرد کمیسیون ماده 100 به زیرسئوال می‌رود و این سئوال مطرح می شود که چرا کمیسیون مربوطه نظارت دقیقی در این رابطه نداشته است.

ساخت‌وساز در حریم رودخانه‌ها نشانگر وجود فساد در برخی پرسنل شهرداری‌ها

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: به نظر من ممکن است که تخلفات صورت گرفته در حوزه ساخت‌وساز غیرقانونی در حریم رودخانه‌ها نشات گرفته از مفاسد مالی در برخی ادارات و برخی پرسنل شهرداری‌ها باشد، که باید به شدت با این‌گونه اقدامات مقابله شود.

عضو کمیسیون عمران مجلس، با اشاره برنامه‌ریزی دولت برای اصلاح ساختار کمیسیون ماده 100، گفت:به نظر من با قانون فعلی نیز کمیسیون مربوطه می تواند اثرگذاری بالایی در مقابله با تخلفات داشته باشد.

مرجع: خانه ملت

نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar