۰۹:۵۹ - ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - 04 May 2019
کد خبر: ۵۲۸۴۴
«صما» گزارش می‌دهد:
صما- نشست مديران ادارات كل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي سراسر كشور كه در روز پنجشنبه 12 اردیبهشت در تهران برگزار شد.

به گزارش «صما» در نشست مديران ادارات كل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي سراسر كشور كه در روز پنجشنبه در تهران برگزار شد، حيدر مطاعي معاون راهداري سازمان راهداري و حمل و نقل جاده‌‌اي ضمن تقدير از تلاش‌هاي شبانه‌روزي حوزه راهداري و نگهداري راه‌ها در استان‌هاي سراسر كشور كه در سال گذشته به بهترين نحو عمل كرده و در ايام زمستان هم جاده‌ها در كمترين زمان ممكن بازگشايي شدند، افزود: اميد آن مي‌رود با برنامه‌ريزي، تقسيم كار و همدلي در ايام تابستان هم برقراري تردد ايمن و روان مسافران جاده‌اي فراهم شود و با اقدامات به موقع و اولويت‌دار، سطح سرويس مناسبي براي سفرهاي تابستاني هم‌وطنان تأمين شود.

وي خاطرنشان كرد: به منظور تأمين اعتبارات مورد نياز پروژه‌ها با مركز تأمين اعتباري استان‌ها و ستاد مركزي سازمان راهداري و حمل و نقل جاده‌اي هماهنگي‌هاي لازم به عمل آيد.

بازنگري در روش‌هاي اجراي روكش آسفالت

براساس اين گزارش رضا اكبري مديركل دفتر نگهداري راه‌هاي سازمان راهداري و حمل و نقل جاده‌اي، مطالبي در زمينه بازسازي و ترميم جاده‌هاي تخريب شده از سيل اخير بيان كرد و افزود:

باتوجه به محدوديت‌هاي منابع اعتباري، بايد در روش‌هاي اجراي روكش آسفالت كار كارشناسي صورت گيرد و براساس اولويت راه‌هاي شرياني، فرعي و روستايي آسفالت‌ها مورد نظر به كار گرفته شود.

وي خاطرنشان كرد: در ترميم پل‌ها و ابنيه فني هم ضروري است استحكام و سطح پايداري مناسبي فراهم شود و از پيمانكاران توانمند و مجرب در اين زمينه بهره گرفته شود.

ضرورت ارزيابي اجراي طرح تن – كيلومتر

فرامرز مداح مشاور رياست سازمان در امور سرمايه‌گذاري و فن‌آوري اطلاعات، ضمن ارايه گزاري از رسيدگي به مطالبات رانندگان و اجراي طرح تن – كيلومتر در كشور اظهار داشت:

اين طرح پروژه عظيمي است كه طي برگزاري جلسات كا رشناسي متعدد با همكاري مسئولين استاني به اجرا درآمده است و اكنون نيازمند ارزيابي و به روزرساني شاخص‌هاي تعيين شده است.

وي با بيان محدوديت منابع مالي و اعتباري در پاسخگويي به نيازهاي موجود بخش حمل و نقل جاده‌اي و راهداري، خاطرنشان كرد: مي‌بايست نسبت به حفظ و نگهداري از سرمايه‌هاي ملي تدابير لازم اتخاذ شود و در رعايت ضوابط و موارد قانوني منابع درآمدي اين سازمان توجه و نظارت بيشتري صورت گيرد.

تأمين رضايت‌مندي شغلي كاركان و ذي‌نفعان سازمان راهداري و حمل و نقل جاده‌اي

محمد تيموري معاون توسعه مديريت و منابع اين سازمان، طي سخناني گزارشي از ساختار نيروي انساني شاغل در سازمان راهداري و حمل ونقل جاده‌اي ارايه كرد و افزود:

در حال حاضر بالغ بر 20 هزار نيروي انساني به صورت جاري و طرح در سازمان مشغول به فعاليت هستند كه عمده انتظار ما از مديران استاني، تأمين رضايت‌مندي شغلي كاركنان و عدالت در پرداخت حقوق و مزاياي آنان است.

وي خاطرنشان كرد: در شرايط اقتصادي موجود، براي ارايه عملكرد مطلوب، مي‌بايست ابتدا جايگاه خود را در استان شناسايي كرده و سپس ذي‌نفعان خود را مشخص نموده و نقش و تأثيرگذاري شاخص‌هاي حمل و نقل بر ساير بخش‌هاي اقتصادي در استان مورد كنترل و نظارت قرار بگيرد.

گفتني است در بخش ديگري از اين نشست مديران ادارات كل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي سراسر كشور، به بيان مسائل و مشكلات موجود در استان‌هاي ذي‌ربط پرداخته و از سوي رئيس سازمان راهداري و حمل و نقل جاده‌اي و اعضاي هيأت عامل حاضر در نشست راه‌كارها و نقطه‌نظرهاي كارشناسي به منظور رفع اين مشكلات ارايه شد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar