۱۰:۰۴ - ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - 04 May 2019
کد خبر: ۵۲۸۴۵
سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری در گفت‌وگو با «صما»
سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری بابیان اینکه فعالیت سازمان هواپیمایی کشوری در چندساله گذشته متمرکز بر سه محور توسعه ناوگان، تجهیز و توسعه فرودگاه‌ها و آموزش بوده است گفت: ساخت و توسعه و تجهیز فرودگاه‌ها بر اساس قوانین و مقررات خاصی صورت می‌گیرد و بنا به ظرفیت‌های استانی و نیاز منطقه‌ای نسبت به توسعه و تجهیز آن اقدام می‌شود.

رضا جعفر زاده در گفت‌وگو با «صما » گفت: ساخت و توسعه و تجهیز فرودگاه‌ها به عهده شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی است و سازمان هواپیمایی کشوری به‌حسب وظیفه حاکمیتی و نظارتی که دارد ناظر به انجام دقیق مقررات حاکم بر حمل‌ونقل هوایی جهانی ایکائو است.

جعفر زاده گفت: در بخش سیویل (غیرنظامی) سازمان هواپیمایی کشوری همواره نسبت به تطبیق مقررات موسوم انکس های 19 گانه اهتمام لازم را به خرج می دهد.

وی گفت:بخش‌هایی از انکس مربوط به اطلاعات فرودگاهی شامل نقطه مرجع فرودگاه و ارتفاع فرودگاه از سطح دریا، ابعاد فرودگاه، استحکام سطوح پروازی، وسایل کمک ناوبری، تجهیزات ایمنی زمینی و متوسط درجه حرارت فرودگاه ، موانع اطراف فرودگاه و منطقه تقرب و اوج‌گیری پرواز و میزان احداث ساختمان‌های اطراف سطوح پروازی و... است.

وی در خصوص وضعیت و قابلیت فرودگاه‌های استان‌های سیل‌زده گفت: این فرودگاه‌ها نیز از این قاعده مستثنا نبوده و ازآنجایی‌که از بدو شروع بارش‌ها بسیاری از راه‌های مواصلاتی کشور دچار آسیب‌دیدگی شده‌اند، بخش هوایی هلیکوپتری، مسافری و کارگو نقش به سزایی را ایفا کردند که هنوز هم این سرویس‌ها ادامه دارد.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری در ادامه گفت به‌جز مقطعی که به لحاظ وضعیت بد جوی امکان حداقل دید در بعضی از فرودگاه‌های برای پروازهای ایمن میسر نشد و در مقطعی هم که شدت‌جریان سیل باعث آب گرفتی باند فرودگاه خرم‌آباد شد، همواره فرودگاه‌ها در جابجایی‌ها و امدادرسانی توسط شرکت‌های هواپیمایی فعال عمل کرده‌اند.

وی گفت: ازاینجایی‌که فعالیت‌های بخش هوایی از قوانین و مقرراتی که به آن اشاره شد پیروی می‌کند از این بابت جای هیچ نگرانی وجود ندارد.

جعفر زاده تأکید کرد: سازمان هواپیمایی کشوری به‌محض آغاز بارش‌های شدید در بسیاری از استان‌های لرستان، فارس، غرب و شمال کشور با هماهنگی با سایر بخش‌های دخیل در فرایند پروازها ازجمله شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی، شرکت‌های هواپیمایی، شرکت‌های هندلینگ و صدور مجوز پروازهای فوق‌العاده در این مسیرها توانسته است پاسخگوی بخش مهمی از انتظارات در جابجایی‌ها و انتقال کمک‌های مردمی و سایر ارگان‌ها باشد.

انتهای پیام /

کدخبر:0227

نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar