۱۵:۳۱ - ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ - 07 May 2019
کد خبر: ۵۲۸۶۷
در جهت ساماندهی کارگران ماهر در سطح استان مازندران و در خصوص پروژه های ساختمانی جلسه ای با حضور روسای انجمن کارگران شهرهای استان و هیات مدیره انجمن کارگران استان و نماینده اداره کل راه و شهرسازی استان و همکاران واحد کنترل نظارت سازمان در محل سازمان تشکیل شد.

در این جلسه ابتدا علی نیا ضمن تبریک روز کارگر آموزش و دفاع از حقوق کارگران یک وظیفه ملی و سازمانی دانست و اظهار امیدواری کرد تا با آموزش ایمنی و بهداشت شاهد کمترین خسارت در بخش کارگری باشیم.

علی نیا سه مولفه را در فرآیند اجرا قابل توجه دانست و بیان داشت: مجموعه مقررات و قوانین و مصالح خوب و نیروی انسانی ماهر از جمله عواملی هستند که رعایت همه اینها می تواند به احداث یک ساختمان مطلوب منجر شود.

علی نیا با اشاره به ماده 4 قانون که فعالیت در بخش های مختلف ساختمان را مستلزم داشتن صلاحیت حرفه ای دانسته و در بخش کارگران ماهر، وزارت راه و شهرسازی و کار و تعاون و رفاه اجتماعی را مکلف کرده است شرایط و دامنه اجرای این قانون را برای کل کشور فراهم نمایند.

وی اظهار امیدواری کرد که ادارات کل راه و شهرسازی و کار تعاون و رفاه اجتماعی با استفاده از ظرفیت سازمان نظام مهندسی ساختمان و انجمن صنفی کارگران نسبت به اجرایی شدن این بند قانون اهتمام لازم را داشته باشند.

در ادامه اعضای حاضر در جلسه در خصوص چگونگی آموزش و ساماندهی کارگران ماهر مطالبی را بیان داشتند که همکاری شهرداریها در ساخت فضای مناسب برای کارگران، تهیه بانک اطلاعاتی کامل از وضعیت کارگران استان، کنترل نظارت بر فعالیت کارگران، تشکیل کمیته انضباطی و حل اختلاف، شناسنامه دار کردن کارگران و تهیه دفترچه کار از مباحثی بود که مطرح شد و مقرر شد در جلسات آتی نسبت به پیگیری این امور با حضور نمایندگان دستگاه های مرتبط اقدام شد.

الزام وجود صلاحیت حرفه ای در بخش های مختلف فعالیت ساختمانی
الزام وجود صلاحیت حرفه ای در بخش های مختلف فعالیت ساختمانی

الزام وجود صلاحیت حرفه ای در بخش های مختلف فعالیت ساختمانی

نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar