۱۷:۲۲ - ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ - 07 May 2019
کد خبر: ۵۲۸۶۹
درنامه اعتراضی انبوه‌سازان به وزیر‌راه عنوان شد:
کانون انبوه سازان طی نامه‌ ای سرگشاده به وزیر راه و شهرسازی خواستار توجه به مقوله انتخاب وارجاع نظارت شدند.
به گزارش «صما»کانون سراسری انبوه سازان در نامه‌ای به وزیر راه و شهرسازی نسبت به نامه چند روز پیش معاون امور مسکن و ساختمان وزیر درباره سازمان نظام مهندسی واکنش نشان دادند.
متن نامه به شرح ذیل است:

با عنایت به ابلاغیه های اخیر جناب آقای دکتر حسینی معاون محترم مسکن و ساختمان، پیرامون اصلاحیه شیوه نامه تبصره ۲ ماده ۲۴ آیین نامه اجرایی ماده ۳۳ قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان و ابلاغ مجدد حق انتخاب و ارجاع نظارت توسط سازمان نظام مهندسی، مراتب ذیل را به استحضار می رساند:

1- تكليف عدم تدوین آیین نامه اجرایی ماده ۲۹ قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان موضوع نظام صنفی صنوف ساختمانی پس از گذشت ۲۳ سال از عمر قانون چه خواهد شد؟!

2-سازمانهای نظام مهندسی که طبق ماده ۳ قانون جهت انتظام امور حرفه ای مهندسان همچنین امور انتظامی، آموزش، ارتقاء و ... اشخاص حقیقی صاحب صلاحیت حرفه ای طبق ماده ۴ ق.ن.م میباشند با مجوز و به استناد چه قانونی بیش از دو دهه در امور اشخاص حقوقی و امور صنفی اشخاص حقیقی مداخله می نمایند؟

3- باتوجه به جلسه مشترک بعد از انتصاب جنابعالی که با حضور ۲۵نفر از رؤسای انجمن های انبوه سازی کشور برگزار گردید و جنابعالی خواستار رفع موانع تولید و عرضه مسکن و ساختمان و همچنین اصرار بر اجرای کامل قوانین و مصوبات لازم الاجرا داشتید و علیرغم تاکید جنابعالی بر اجرای کامل قانون ساماندهی تولید و عرضه مسکن و ساختمان، تصویب نامه هیأت وزیران در خصوص سیاستها وخط مشی های سازماندهی و حمایت و نظارت بر تولید و عرضه مسکن و ساختمان و قانون نظام مهندسی، متاسفانه مشاهد می گردد هیچگونه اقدام روشن و آشکاری جهت رفع موانع تولید مسکن انجام نگرفته و هیچگونه بهبودی در فضای کسب کار بخش خصوصی صورت نپذیرفته است، کما اینکه ابلاغیه اخیر معاونت محترم مسکن و ساختمان مانع دیگری بر فعالیت صنوف ساختمانی (مهندسین مشاور ،انبوه سازان ، توسعه گران و پیمانکاران در سالی که مزین به نام "رونق تولید است ایجاد خواهد نمود.

بنابراین آنچه بنظر می رسد در شرایط خاص اقتصادی کشور، امکان فعالیت اعضا این کانون و توسعه گران مسکن و ساختمان کشور در چهارچوب سیاست های کلان حوزه مسکن و شهرسازی بویژه طرح های باز آفرینی و توانمند سازی شهری و احداث ۴۰۰ هزار واحد اعلامی توسط وزارت راه وشهرسازی عملا سلب گردیده است.

به همین سبب در جهت صیانت و پاسداری از تلاش های صورت گرفته در سال های اخیر که مبارزه ای هدفمند در مسیر مبارزه با قانون گریزی و نفی سیستم کوپن فروشی و مفسده انگیز ارجاع، همچنین جهت جلوگیری از ایجاد شائبه بخشی نگری و سیاست های یكسونگرانه که باعث انفعال هر چه بیشتر انبوه سازان و توسعه گران مسکن و ساختمان کشور است، کانون سراسری انبوه سازان ایران بعنوان تنها متولی تشکل های صنفی و حرفه ای در بخش خصوصی تولید و عرضه مسکن، خواستار تجدید نظر در ابلاغ بخشنامه شیوه نامه حق انتخاب و نظارت بر ارجاع کار توسط سازمان نظام مهندسی می باشد. امید است در شرایطی که بحران رکود تورمی نفس و توان انبوه سازان و توسعه گران مسکن و ساختمان را بریده، باری از دوش انبوه سازان و توسعه گران توسط معاونت محترم مربوطه برداشته شود نه آنکه خدای ناکرده با ابلاغ چنین بخشنامه هایی بر دشواری های متعدد حوزه تولید مسکن و ساختمان افزوده گردد.
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
محمد
|
United States
|
۲۲:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۷
0
0
واقعا خنده داره این نامه
انبوه سازان بدنبال این هستند که مهندس را خودشون انتخاب کنند تا باهاش زد و بند کنند اینا دلشون بحال کسی نسوخته.
مهندس مجری هم باید اجباری بشه تا اینا ترمزشون کشیده بشه و خونه بی کیفیت تحویل مردم ندن.
اگه دست من بود میگفتم انبوه ساز باید پروانه اجرا داشته باشه هر خلافی هم ناظر ازش بگیره پروانش بکل باید لغو بشه
تا کی باید یه ساختمون ماس مالی شده تحویل مردم شه
فراز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۸
0
0
انبوه ساز عزیز چرا اصلا نمیگی مهندس ناظر رو حذف کنند آخه خیلی مزاحم ساخت اصولی و قشنگ شما میشه و هی ایراد میگیره
خودت یطور بساز دیگه ..بهره بردار بعدا خودش ردیف میکه دعات هم میکنه ...ناظر انتخابی برات داستان میشه نگی نگفتم ..
نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar