۱۳:۴۲ - ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - 11 May 2019
کد خبر: ۵۲۸۸۱
برای اولین بار توسط منطقه 9 شهرداری تهران انجام شد؛
برای اولین بار در مناطق شهری، کارگاه آموزشی آشنایی با فرآیند تایید و نحوه آپلود سیستمی کارتابل نما به صورت پایلوت در منطقه 9 برگزار شد

این کارگاه آموزشی با حضور مفاخریان، شهردار منطقه- صالحی، مدیرکل معماری و ساختمان شهرداری تهران، مدیران و اساتید کمیته نما، کارشناسان سازمان فناوری اطلاعات و جمعی از طراحان، معماران و مهندسان مشاور در سالن آمفی تئاتر منطقه 9 برگزار شد.

سید علی مفاخریان، شهردار منطقه 9 هدف از برگزاری این کارگاه را تکریم ارباب رجوع و کاهش زمان فرآیند تایید نما عنوان کرد و گفت: وضعیت نما به عنوان یکی از المان های مربوط به حوزه شهری به دست فراموشی سپرده شده و این مبحث یکی از چالش های اساسی در مجموعه شهری محسوب می شود، از این رو توجه ویژه به مسئله هویت بخشی ابنیه ها و کارکرد آنها می تواند آثار مثبتی را در فضای بصری شهری ایجاد کند.

وی به بررسی مستمر مسئله نما از جهات مختلف اشاره و بیان داشت: امید است تا با همکاری متخصصان شهری و برگزاری کارگاه های آموزشی از این قبیل در مناطق و سازمان ها، زمینه هویت بخشی نما با الگوی معماری ایرانی - اسلامی فراهم شده و آرمان «تهران؛ شهری برای همه» محقق شود.

لازم به ذکر است در این کارگاه نحوه تکمیل مدارک مورد نیاز جهت آپلود کارتابل نما توسط کارشناس اداره کل معماری و ساختمان شهرداری تهران آموزش داده شد

نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar