۱۳:۵۴ - ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ - 13 May 2019
کد خبر: ۵۲۹۰۱
تا دو هفته آینده انجام می شود؛
معاون برنامه‌ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران، درباره علت تاخیر در ارایه لایحه اصلاح ساختار سازمانی شهرداری توضیح داد و درباره آخرین وضعیت لایحه مالیات بر ارزش افزوده هم گفت: این لایحه به کمیسیون اقتصادی مجلس برگشت خورده و نمایندگان شهرداری و شورای شهر در نشست ظهر امروز کمیسیون به منظور بررسی بیشتر لایحه حضور دارند.

سکینه اشرفی در تشریح آخرین وضعیت تدوین لایحه اصلاح ساختار سازمانی شهرداری تهران، با بیان اینکه تغییر ساختار کار بسیار بزرگی است، اظهار کرد: از سوی کارشناسان حوزه تشکیلات و بهبود روش‌های معاونت برنامه‌ریزی، طرح اولیه‌ای تهیه شده که نسخه ای از آن به شهردار تهران ارایه شده و نسخه ای دیگر در اختیار کارشناسان و صاحبنظران قرار گرفته است.

وی با تاکید بر لزوم استفاده از نظرات کارشناسی در تدوین لایحه اصلاح ساختار سازمانی شهرداری تهران گفت: امیدواریم بعد از تصویب لایحه، با کم ترین تنش و مشکل بتوانیم قانون اصلاح ساختار سازمانی را اجرا کنیم. البته زمانی که شورا طرح را مطرح کرد، بحث ما این بود که کار کارشناسی صورت بگیرد و مشخص شود کدام معاونت ادغام شود.

به گفته معاون شهردار تهران؛ در چند ماه اخیر تلاش شده این کار براساس مستندات به شکل مستدل و مقنن انجام شود تا لایحه‌ای کارشناسی شده به شورای شهر ارسال شود. براین اساس، در یک تا دو هفته آینده نظرات جمع بندی می‌شود و لایحه به شورا تقدیم خواهد شد.

معاون برنامه‌ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران، با بیان اینکه تمام معاونت‌های شهرداری را فرایندیابی کردیم و بر اساس آن، پیشنهادهایی را دادیم، دلیل تاخیر در تدوین لایحه اصلاح ساختار سازمانی شهرداری را تدوین عملیاتی برنامه سوم توسعه شهر تهران عنوان کرد و گفت: از بهمن سال گذشته سند برنامه سوم توسعه شهر در حال آماده شدن است، شاید تاخیری که در زمینه لایحه اصلاح ساختار سازمانی شهرداری تهران صورت گرفته به دلیل هم مسیر بودن با کاری است که در مورد برنامه سوم انجام شده است. چرا که نظرمان بر این بود که ساختار جدید را منطبق با حوزه مسئولیت‌ها و اختیاراتی که شورای شهر در برنامه سوم به شهرداری تهران منتسب کرده است، تنظیم کنیم.


برچسب ها شورا ، ارزش افزوده
نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar