۱۲:۲۳ - ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - 14 May 2019
کد خبر: ۵۲۹۰۷
انتقاد عضو شورای مرکزی نظام مهندسی در گفت‏وگو با «صما»:
عضو شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی کشور با اشاره به مهمترین نیازهای روز جامعه مهندسی کشور گفت: در حال حاضر جامعه مهندسان با فارغ التحصیلان بسیار زیادی مواجه است و این در حالی است که از سوی دیگر بیکاری و نبود اشتغال، دامن مهندسان را گرفته است.

تورج ناییج ‌پور در گفت و گو با «صما» افزود: معضل بیکاری نه تنها در حوزه سازمان های نظام مهندسی، بلکه در سایر رشته ها نیز وجود دارد و در بین جامعه مهندسی، این گرفتاری منجر به هدررفت نیروی عظیم و سرمایه ملی می شود. درواقع ما همانطور که منابع طبیعی خود را هدر داده ایم و می دهیم، منابع انسانی خود را نیز هدر می دهیم.

وی با اشاره به وجود رکود در بخش مسکن و ساختمان اظهار داشت: علاوه بر اینکه نیاز است تا این بخش از رکود خارج شود و سرمایه ها به بخش ساخت و ساز وارد شود؛ بهبود روابط ما با کشورهای خارجی نیز لازمه کار است.

این مسئول سازمانی با بیان اینکه در شرایط کنونی بیشتر مشکلات ما مربوط به مسائل سیاسی است، ابراز امیدواری کرد که مشکلات سیاسی کشور حل شود تا کشور از این بحران خارج شود. در غیر این صورت در شرایط بحرانی کنونی که تحریم های زیادی به کشور وارد می شود، ادامه کار در حوزه مهندسی نیز بسیار سخت خواهد بود و به تدریج سختتر نیز خواهد شد.

سلطانهای اقتصاد مانع از حرکت جریان پولی به سمت تولید

ناییج ‌پور همچنین با تاکید بر اینکه‌ خارج از تحریم ها باید گردش مالی در کشور ایجاد شود، ادامه داد: در شرایط فعلی اقتصادی هر روز مشاهده می کنیم که یک سلطان در بخش اقتصادی پیدا می شود و مانع از این می شود که جریان پولی کشور به سمت تولید و از جمله تولید مسکن حرکت کند.

عضو شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی کشور در این رابطه تصریح کرد: به طور حتم باید یک اتفاق مثبت در این زمینه بیفتد تا نقدینگی به جای اینکه وارد بانک ها و سیستم های سوداگرانه شود، به بخش های تولیدی و اقتصاد سالم وارد شود تا بتوان تکانی در اقتصاد کشور و به تبع آن در بخش مسکن و ساختمان ایجاد کرد.

ناییج ‌پور در پایان با اشاره به دیگر نیازهای حوزه مهندسی خاطرنشان کرد: با توجه به بلاتکلیفی موجود در آیین نامه و قانون و معضلاتی که طی چند سال گذشته در این حوزه به وجود آمده است؛ باید یکسری از قوانین در حوزه نظام مهندسی شفاف شود.

انتهای پیام/

کد خبر: 0224

نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar