۱۱:۰۴ - ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ - 19 May 2019
کد خبر: ۵۲۹۳۰
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در گفتگو با «صما»:
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: تصویب لایحه ارزش افزوده شهرداری ها را به تراکم فروشی سوق می دهد.

سید احسن علوی در گفتگو با خبرنگار «صما» با بیان این مطلب، افزود: بر اساس قانون یکی از منابع درآمدی شهرداری ها از محل ارزش افزوده است که در گذشته مستقیما به حساب شهرداری ها واریز می شد اما امروز طی لایحه ای از طرف دولت به مجلس آمده و در صورت تصویب مشکلات عدیده ای را رقم خواهد زد.

وی افزود: مساله کارشناسانی که بر عدم تصویب این لایحه تاکید می کنند، افزایش درآمد شهرداری نیست؛ چالش اصلی عواقبی است که در نهایت متوجه شهر می شود و توسعه پایدار را به مخاطره می اندازد.

علوی در ادامه خطاب به شهرداری ها گفت: اگر قرار بر پرداخت این پول به شهرداری هاست، باید آنها هم نسبت به دریافت این درآمد تعهداتی را بپذیرند. بدین معنا که وصول این درآمد باید مانع از شهرفروشی، تغییر کاربری ها، نابودی باغات و به طور کلی نابودی محیط زیست توسط مدیریت شهری شود.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در رابطه با مکانیزم نظارت بر شهرداری ها هم اظهار داشت: امروزه تقریبا شوراهای اسلامی شهر ها با شهرداری همسو هستند و به عقیده من لازم است از دل تشکیلات کنونی، سازمانی مانند شهرداری ها و دهیاری ها بر عملکرد شهرداری نظارت کند.

وی در مورد لایحه درآمد های پایدار هم گفت: در تمام کشور های توسعه یافته شهرداری ها مسئول اداره شهر هستند و با اعمال مدیریت واحد از طریق درآمد های پایدار شهر را اداره می کنند. در کشور ما هم لایحه درآمد های پایدار از طرف دولت به مجلس ارائه شده که امیدواریم هر چه سریع تر به تصویب برسد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar