۱۴:۴۸ - ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ - 19 May 2019
کد خبر: ۵۲۹۳۱
تفاهم‌نامه همکاری مشترک وزارت راه و شهرسازی و ریاست جمهوری با حضور آدم نژاد معاون حمل‌ونقل وزارت راه و شهرسازی و سید علی اکرمی فر رئیس مرکز همکاری‌های تحول و پیشرفت ریاست جمهوری امروز ۲۹ اردیبهشت‌ماه امضا شد.

 بر اساس مذاکرات مستمری که وزارت راه و شهرسازی با مدیران این مرکز در طول این مدت داشته اند، نقاط همکاری مشترکی را در حوزه حمل‌ونقل شناسایی کردیم تا بتوانیم با کمک هم به برخی از اهداف کشور در این حوزه دست پیدا کنیم. مرکز همکاری های تحول و پیشرفت ریاست جمهوری یکی از مراکز بسیار موثر و خوش نام در کشور است که با توجه به رسالتی که برای کمک به توسعه کشور در حوزه های مختلف فناوری، صنعتی و همچنین کمک به تصمیم سازی دارد، انجام فعالیت های اثربخش و پایداری را در کارنامه خود ثبت کرده است.

شهرام آدم نژاد گفت: حوزه حمل‌ونقل هم به عنوان یک بخش زیربنایی و تاثیرگذار در توسعه کشور یکی از حوزه های فعالیت های این مرکز به شمار می رود که بواسطه آن امروز اینجا برای امضای تفاهم نامه میان معاونت حمل‌ونقل و مرکز همکاری های تحول و پیشرفت ریاست جمهوری دور هم جمع شده ایم.

وی گفت: بر سر چند زمینه همکاری مشترک با محوریت تبادل دانش و اطلاعات فنی و علمی به توافق رسیدیم که اجرای آنها می تواند راه گشای برخی از موضوعات کلان حوزه حمل‌ونقل باشد. در ادامه به اهم برخی از مفاد تفاهم نامه اشاره می کنم:

آدم نژاد در خصوص همكاری در زمینه ایجاد و راه‌‌اندازی ستاد ایمنی حمل‌ونقل جمهوری اسلامی ایران (ITSB): گفت: امروزه وجود نهاد متمرکز بررسی سانحه در راستای ارتقای ایمنی حمل‌ونقل به عنوان یکی از ضرورت های هر کشوری شناخته می شود. جلسات مستمری با سازمان های مرتبط در شیوه های مختلف حمل‌ونقل در حال برگزار ی است. این ستاد به دنبال پیدا کردن مقصر نیست و فعالیت های ان منجر به شناسایی علل سوانح، پیشگیری از وقوع مجدد آنها، کاهش هزینه های ناشی از تصادفات و سوانح و افزایش سطح رضایتمندی جامعه خواهد شد.

وی در زمینه همكاری در زمینه انتقال فناوری ها و رفع نیازهای فناورانه حوزه حمل‌ونقل با نگاه ویژه به توسعه سامانه‌های حمل‌ونقل هوشمند نیز گفت: لازم است این نکته را یاد آور شوم که حرکت در مسیر هوشمند سازی حمل‌ونقل و استفاده از فناوری های نوین به خصوص بر محور داده، تدوام و توسعه همکاری های بین المللی در حوزه حمل‌ونقل و افزایش کارامدی لجستیک و حضور موثر در زنجیره تامین خواهد شد.

وی در ادامه گفت: این تفاهم نامه دارای نکاتی از جمله تهیه و تدوین مدل‌های اقتصادی حمل‌ونقل، تدوین نظام‌نامه و ایجاد پورتال آماری حمل‌ونقل کشور، همکاری در زمینه رصد و تحلیل نیازها و بازخوردهای کاربران و ذینفعان حمل‌ونقل در رسانه های اجتماعی با نگاه مسولیت اجتماعی است.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: امروزه سازمان هایی موفق خواهند شد که به رویکرد مدیریت نوین رو آورده و برنامه‌ریزی ها و سیاست گذاری های خود را، بیش از پیش بر محور نیازهای مخاطبان و کاربران خود صورت دهند

آدم نژاد گفت: ما در راستای انجام مسوولیت اجتماعی، در تلاشیم با استفاده از ظرفیت مناسب و در دسترس رسانه و‌فضای مجازی به پایش موضوعات مرتبط با حمل‌ونقل و تحلیل‌های کارشناسانه و تخصصی از نیازهای مردم آگاه شویم و تا آنها را لحاظ کنیم

وی در نهایت گفت: امید است که با تلاش همکاران ما در معاونت حمل‌ونقل و نیروهای جوان، مستعد و دغدغه مند مرکز همکاری های تحول و پیشرفت ریاست جمهوری که جا دارد به جناب آقای دکتر اکرمی فر بابت پرورش و مدیریت چنین تیم با انگیزه و دلسوزی تبریک عرض کنم، بتوانیم گام های موثری را در حل و بهبود موارد مورد توافق داشته باشیم.

.

نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar