۱۵:۰۵ - ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ - 20 May 2019
کد خبر: ۵۲۹۳۶
14 پروژه عمرانی، خدماتی و ترافیکی شهرداری منطقه 9 پایتخت در آیینی با حضور شهردار تهران افتتاح شد.

به گزارش «صما» شهردار منطقه 9 در ابتدای این مراسم گفت: پروژه ها ماحصل تلاش تمامی عوامل و نیرو های شهرداری است.

عقب ماندگی منطقه 9 در حال جبران است

علی مفاخریانبا بیان اینکه در 14 پروژه ای که اجرا شده در مجموع 43 هزار متر مر‌بع روکش آسفالت انجام شده است، افزود: فن آوری و کسب و کار های هوشمند نمونه بارزی از توجه شهرداری به شرکت های دانش بنیان است که منجر به بهبود ارائه خدمات به شهروندان می شود.

وی با تاکید بر اینکه اولویت ما محرومیت زدایی از فضای تاریخی منطقه بوده گفت: در گذشته در منطقه 9 شاهد یک عقب ماندگی در توسعه بودیم ولی در این 20 ماه با اجرای پروژه‌های مختلف سعی کردیم سهم مناطق جنوبی را در توسعه‌ها افزایش دهیم.

شهردار منطقه 9 با بیان اینکه 3 هزار و 500 متر ابنیه را در 14 پروژه اجرا کردیم، گفت: با توجه به محرومیت‌های منطقه 9 و کارخانه‌های بلااستفاده‌ای که در آن وجود دارد از فضای حاکمیتی دولت می‌خواهم تا شرایطی فراهم آورد که از این مراکز استفاده شود.

شهروندان باید آستین همت را بالا بزنند

در ادامه نژاد بهرام، عضو هیئت رییسه شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه شهروندان باید آستین همت را بالا بزنند تا در کنار مدیریت شهری، شهری شفاف، امن و بدون تبعیض داشته باشیم، اظهار داشت: هرمنطقه شرایط خاص و الگوی خاص خودش را دارد.تا هر منطقه طبق الگوها و درآمد خود پیش نرود هیچ وقت به سمت توسعه پیش نخواهیم رفت.

وی ادامه داد: این منطقه به دلیل وجود فرودگاه مهرآباد و ترمینال به عنوان  دروازه و ورودی غربی تهران شناخته شده است.

نژاد بهرام خاطر نشان کرد: زیست شبانه یا حیات مدنی شهر در شب ،امکان بهره برداری از ظرفیت‌هایی است که در روز فعال هستند و گردش اقتصادی و امنیت‌ آن محدوده را تامین می‌کند؛ علاوه بر آن بخشی از ترافیک روز به شب را فراهم می کند

براساس اعلام شهرداری تهران، این پروژه ها شامل یک بوستان 4500 متری، مرکز کسب و کارهای شهری با هدف استفاده از ظرفیت های موجود در حوزه فناوری اطلاعات، مرکز فناوری های هوشمند شهری، اندیشه سرای عبدالکریم قریب و مقبره الشهدا است.

گفته می شود مرکز کسب و کارهای شهری نخستین نوع از این مرکز در ایران است که حوزه ای عملیاتی در اقتصاد و کسب و کار به شمار می رود.

مرکز فناوری های هوشمند شهری که در حوزه ایجاد و شناخت کسب و کارهای مدیریت شهری از طریق فناوری اطلاعات فعالیت می کند با همکاری سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران و دانشگاه شریف ایجاد شده است.

برچسب ها منطقه 9 ، مفاخریان
نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar