۱۴:۳۷ - ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - 21 May 2019
کد خبر: ۵۲۹۴۶
رییس سازمان نظام مهندسی اصفهان در گفت‎وگو با «صما»:
رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اصفهان گفت: بازگشت ارجاع کار به سازمان های نظام مهندسی ساختمان در راستای بالا بردن کیفیت ساخت‎وساز و جلوگیری از واسطه گری و عدم دخالت افراد غیرحرفه ای و غیرمتخصص در این بخش، بسیار مفید و موثر است.

غلامحسین عسگری در گفت و گو با «صما» با اشاره به ابلاغیه اخیر معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی مبنی بر معرفی مهندسان ناظر از سوی سازمان نظام مهندسی به شهرداری‌ها و سایر مراجع صدور پروانه و کنترل ساختمان، افزود: به هر جهت بازگشت ارجاع کار به نظام مهندسی اقدام خوبی است.

ابلاغیه جدید وزارت راه، بازگشت به مبحث دوم است

وی ادامه داد: ارجاع کار توسط سازمان های نظام مهندسی در مبحث دوم مقررات ملی ساختمان تجویز شده است و به لحاظ اینکه در گذشته بخشنامه ای از سوی وزارت راه و شهرسازی در این رابطه صادر شد، برای مدتی سیستم ارجاع کار در سازمان های نظام مهندسی حذف شد و حال ابلاغیه جدید وزارت راه، بازگشت مجدد به مبحث دوم است.

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اصفهان در ادامه اظهار داشت: به هر جهت وقتی که ساختمان ها در ابعاد و تعداد زیاد ساخته می شوند، بهره برداران آتی آنها کسانی نیستند که امروز ساختمان را می سازند.

این مسئول ادامه داد: بنابراین باید یک اقدامی از طرف حاکمیت برای نظارت بر ساخت و سازها و به منظور رعایت جوانب فنی و اقدامات لازم در بخش ساختمان سازی انجام گیرد و به یقین این هدف با نظارت ناظرانی محقق می شود که توسط سازمان های نظام مهندسی تعیین می شوند.

وی تاکید کرد: بازگشت ارجاع کار به نظام مهندسی به منظور ارتقای کیفیت ساخت و ساز و جلوگیری از واسطه گری و عدم دخالت افراد غیرحرفه ای ضروری است.

دو اولویت دوره هشتم شورای مرکزی

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اصفهان در بخش دیگری از سخنان خود به انتخابات دوره هشتم اعضای شورای مرکزی در تیرماه اشاره کرد و گفت: دو اولویت در دوره جدید شورای مرکزی باید مورد توجه اعضای شورا قرار گیرد.

وی در این رابطه تشریح کرد: اولویت اول مربوط به بحث تغییر قانون است؛ چرا که با گذشت 24 سال از تغییر قانون، نواقصی در آن وجود دارد که باید در تغییر و اصلاح قانون این نواقص را مدنظر قرار دهند.

عسگری در ادامه گفت: اولویت دوم شورای مرکزی، بحث آموزش مهندسان است که باید بیش از پیش به این مهم پرداخته شود.

کاندیدای انتخاباتی شورای مرکزی در پایان اعلام کرد: از استان اصفهان سه نفر برای انتخابات دوره جدید شورای مرکزی کاندید شده است.

انتهای پیام/

کد خبر: 0224

 

نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar