۱۱:۱۶ - ۰۱ خرداد ۱۳۹۸ - 22 May 2019
کد خبر: ۵۲۹۵۱
عضو شورای اسلامی شهر تهران در گفتگو با «صما» عنوان کرد؛
عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: در دوره جدید شاهد تغییر رویکرد مدیریت شهری نسبت به گذشته در بخش ساخت و ساز بوده ایم. به گونه ای که شهر فروشی و نگاه درآمدی به تخلفات، جای خود را به توسعه پایدار داده است.

محمد سالاری در گفتگو با «صما» با بیان اینکه در دوره های گذشته استراتژی اصلی شهرداری درآمد زایی از طریق بارگذاری های بالاتر از پتانسیل مناطق، تخلفات ساختمانی و دور زدن طرح تفصیلی و مقررات شهرداری و معماری، بوده است، افزود: یکی از تغییر رویکرد های جدی در دوره جدید مدیریت شهری کنار گذاشتن رویکرد «درآمد زایی به هر قیمت» بوده است.

وی خاطر نشان کرد: عملکرد شهرداری در دوره های گذشته باعث شد تا عملا طرح تفصیلی تبدیل به ابزار درآمد زایی شود اما در دوره جدید با تغییر رویکرد شاهدیم که امروز کمیسیون ماده 5 در راستای فلسفه اصلی ایجاد خود مانند هدایت و راهبری شهر به سمت توسعه پایدار عمل کرده است.

رییس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر ادامه داد: شورای پنجم نیز به مانند شهرداری  شهرداری، در راستای کاهش تخلفات ساختمانی ورود جدی داشته به گونه ای که با همکاری قوه قضاییه لایحه جدید اصلاح ماده 100 را پیش می بریم. رویکرد این لایحه به این سمت می رود که نباید تخلفی در ساخت و ساز صورت بگیرد و چنانچه تخلفی صورت گرفت شهرداری از اختیارات لازم برای تخریب بنا برخوردار باشد.

وی افزود: یکی دیگر از مسائل تنبیهی که در این لایحه پیش بینی شده عدم واگذاری انشعابات آب، برق و ... به متخلفان ساخت و ساز و عدم امکان نقل و انتقالات توسط مالک ساختمان است.

سالاری با اشاره به اینکه رویکرد های مثبت شهرداری ادامه خواهد یافت، اظهار داشت: برای همراهی شهروندان لازم است فرهنگ سازی وسیعی ایجاد شود و تنها در این صورت است که می توان اصلاحات لازم را در ساختار درآمدی شهرداری ادامه داد. به عنوان مثال نباید محدودیت مالی اتمام یک پروژه باعث شود که از اصول شهرسازی و توسعه پایدار عقب نشینی کنیم.

نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar