۱۴:۰۴ - ۰۱ خرداد ۱۳۹۸ - 22 May 2019
کد خبر: ۵۲۹۵۵
نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت‌و‌گو با «صما»:
حجت الاسلام سید ناصر موسوی لارگانی با اعلام این خبر، افزود: این لایحه ایرادات جدی داشت و علیرغم اینکه آقای الویری، رییس شورای عالی استان ها عنوان کردند که کلیات را تصویب کنید تا در ادامه جزییات آن به بحث کارشناسی گذاشته شود، اما نمایندگان بویژه اعضای کمیسیون های برنامه و بودجه و عمران مخالفت خود را اعلام کردند.

وی در مورد دغدغه های شهرداری ها در رابطه با کاهش درآمد ناشی از ارزش افزوده هم اظهار داشت: این لایحه نه تنها درآمد شهرداری را کاهش نمی دهد بلکه قطعا حدود 7000 میلیارد تومان به درآمد شهرداری ها و دهیاری های سراسر کشور اضافه می کند.

نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: در گذشته از 9 درصد مالیات بر ارزش افزوده، 1 درصد به وزارت بهداشت، 3 درصد به شهرداری ها و دهیاری ها و 5 درصد به دولت تعلق می گرفت درحال حاضر یک درصد از سهم دولت کم شده و به شهرداری ها اضافه شده است.

نماینده فلاورجان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: یکی از دغدغه های دیگر شهرداری در این لایحه تبدیل یک سری از عوارض شهرداری به مالیات بود که بعد از دو شوری شدن لایحه با حضور شهردار تهران، رییس شورای عالی استان ها و معاونت عمرانی وزارت کشور این مشکل هم برای شهرداری ها بر طرف شد.

موسوی لارگانی همچنین افزود: مالیات بر ارزش افزوده همچون گذشته از طریق سازمان امور مالیاتی استان ها به تناسب جمعیت به حساب شهرداری ها و دهیاری ها واریز می شود.

برچسب ها مجلس ، لاری
نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar