۱۱:۲۰ - ۰۴ خرداد ۱۳۹۸ - 25 May 2019
کد خبر: ۵۲۹۶۲
شهردار منطقه 13 در گفتگو با«صما»؛
در کلان شهر تهران باید بر اساس مدیریت یکپارچه شهری تعامل و هماهنگی بین دستگاه های خدمت رسان برقرار باشد تا از دوباره کاری ها و اقدامات ناهماهنگ جلوگیری شود.

اداره مطلوب شهرها، بدون مدیریت یکپارچه شهری امکان پذیر نیست. ضرورت تحقق مدیریت یکپارچه شهری، ازاین‌جهت است که در شهرهای بزرگ، سالانه هزینه‌های زیادی به دلیل ناهماهنگی دستگاه‌های اجرایی، به شهروندان تحمیل می‌شود. یکی از نمونه‌های آشکار این ناهماهنگی‌ها، تداخل دو طرح عملیاتی از سوی دو نهاد متفاوت است که این امر منجر به اتلاف مقدار زیادی از منابع ملی و محلی می‌شود. بنابراین مدیریت شهری باید بتواند پروژه‌های اجرایی از سوی هر سازمانی را به نفع شهروندان سوق دهد و بدین لحاظ بایست با مفاهیم کلی فنی و جاری تمامی دستگاه های خدماتی آشنایی حاصل کند. دستگاه‌هایی نظیر آب و فاضلاب، برق و مخابرات و گاز و... تماس متقابل کمتری با یکدیگر دارند و شهرداری می تواند هماهنگ‌کننده و جهت دهنده مناسبی برای این استفاده تلقی شود.

مرتضی رحمان زاده، شهردار منطقه 13 در گفتگو با «صما» اظهار داشت: در کلان شهر تهران باید بر اساس مدیریت یکپارچه شهری تعامل و هماهنگی بین دستگاه های خدمت رسان برقرار باشد تا از دوباره کاری ها و اقدامات ناهماهنگ جلوگیری شود.

وی با بیان اینکه متاسفانه در شرایط کنونی هماهنگی دستگاه های خدمت رسان را شاهد نیستیم، افزود: چنانچه در طرح هایی که برای توسعه مناطق در نظر گرفته می شود، دستگاه ها همکاری کنند، شاهد تسریع کارها، کاهش هزینه ها و ارائه خدمت رسانی بهتر خواهیم بود.

وی با بیان اینکه در اغلب موارد دستگاه ها با شهرداری همراه نیستند، اظهار داشت: در فعالیت های عمرانی، نوسازی بافت های فرسوده، آلودگی هوا و ... می توان با مدیریت یکپارچه شهری اقدامات بسیار موثری انجام داد و هزینه ها را به حداقل رساند.

شهردار منطقه 13 با اشاره به اینکه اقدام اولیه و اصلی اصلاح قانون است، ادامه داد: هر زمانی همدلی وجود داشته منافع آن به مردم رسیده است؛ دستگاه های خدمت رسان را نمی توان چندان سرزنش کرد چرا که قانون را اجرا می کنند. ما منتظر بودیم مجلس شورای اسلامی لایحه مدیریت یکپارچه شهری را به تصویب برساند که متاسفانه ظاهرا فعلا کلیات لایحه رد شده است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar