۱۳:۱۳ - ۰۵ خرداد ۱۳۹۸ - 26 May 2019
کد خبر: ۵۲۹۶۸
عضو هیئت رییسه کانون انبوه‌‏سازان در گفت‎وگو با «صما»:
عضو هیئت رییسه کانون سراسری انبوه سازان با بیان اینکه سیستم ارجاع کار نقطه آغاز آسیب‌پذیری صنعت ساختمان است، گفت: خدمات مهندسی باید با کیفیت مناسب ارائه شود و بدون تردید کیفیت حاصل رقابت است.

سید محمد مرتضوی در گفت و گو با «صما» با بیان این مطلب افزود: این در حالی است که با رفتن به سراغ سیستم‌های کوپنی و انتخاب ناظران از طریق قرعه، عنصر کیفیت زیرسوال می ‌رود و رنگ می ‌بازد و به تدریج کمرنگ‌تر می‌شود.

عضو شورای شهر گرگان در ادامه تصریح کرد: با انتخاب ناظر توسط مالک، این فرصت به مهندسان و سازندگان داده شده بود که بتوانند در بازار رقابتی برای خود تعیین تکلیف کنند و خدمات را به بهترین نحو خرید کنند.

وی افزود: این در حالی است که این فرصت مجددا از آنها گرفته‌ شده است. بنابراین با معرفی ناظر از سوی سازمان نظام مهندسی، طبیعتا با کاهش کیفیت ساختمان ها و کاهش کیفیت خدمات مهندسی مواجه خواهیم شد و در این شرایط ممکن است که بسیاری از همکاران ما انگیزه ای به ارائه خدمات کیفی نداشته باشند.

این انبوه ساز با تاکید بر اینکه بازگشت به سیستم ارجاع کار دقیقا نقطه‌ای است که آسیب‌پذیری ما را در صنعت ساختمان بیشتر از گذشته می‌کند، ادامه داد: بر همین اساس دریافت دکتر آخوندی در این بخش، دریافت درستی بود و صحیح این بود که اجازه می دادند تا شیوه‌هایی که وزیر سابق راهدر پیش گرفته بود، ادامه پیدا کند و مجددا به سیستم قبلی برنمی‌گشتیم.

مرتضوی ادامه داد: در بحث ارجاع کار، روش‌های خوبی در حوزه کنترل مضاعف که نشات گرفته از قانون است، پیش بینی شده بود و کارها بر این اساس واگذاری می‌شد و دکتر آخوندی سعی داشت که ارجاع کار را به جایگاه خود برساند.

عضو هیئت رییسه کانون سراسری انبوه سازان ادامه داد: انتخاب ناظر توسط مالک در بسته‌های مختلف تدوین شده بود و در این صورت سازنده اعتماد پیدا می‌کند نسبت به همه اموری که در ساخت ‌و سازها باید شکل بگیرد و توسط ناظران از بخش‌های مختلف ساخت و ساز آگاه می‌شود.

وی با بیان اینکه در بخش ارجاع کار نقطه ‌نظرات انبوه سازان و وزیر سابق راه یکی بود، تاکید کرد: ما معتقدیم که ناظران در حوزه مهندسی خدماتی را به سازندگان و انبوه‌سازان ارائه می‌ دهند که حاصل آن آگاهی ‌بخشی و الزام به مباحث مقررات ملی ساختمان و اجرای آنها است.

انتهای پیام/

کد خبر: 0224

 


انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۱
غیر قابل انتشار: ۰
فراز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۵
0
0
خدایی خودت خندان نمیشی وقتی اینجوری استدلال میکنی
مهندس ناظر نه طراحی میکنه نه میسازه
مهندس ناظر اجرا رو با نقشه و مقررات مطابقت میده حالا چطور رقابت کنه که توی انبوه ساز خوشت بیاد و خندان بشی و استخدام کنی
حتما دستور تخریب بده و جریمه کنه خیلی توی انبوه ساز خوشحال میشی
بابا دست بردار خجالت...
مسعود حیدری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۵
0
0
چقدر پدر سوخته تو این مملکت زیاد شده
نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar