۱۴:۲۷ - ۰۵ خرداد ۱۳۹۸ - 26 May 2019
کد خبر: ۵۲۹۶۹
شهردار شهر قدس در گفتگو با «صما»:
شهردار شهر قدس با بیان اینکه شهرداری 80 درصد در صدور پروانه ساختمانی تخفیف می دهد، اظهار داشت: مشکل بافت فرسوده در شهر قدس حجم بسیار زیاد املاک قولنامه ای و موقوفی است که به دلیل نداشتن سند نمی توانند از تسهیلات استفاده کنند.
شهردار شهر قدس با بیان اینکه عمده ساخت و ساز هایی که قبل و بعد از انقلاب در شهر قدس شکل گرفته در چارچوب طرح های توسعه شهری نبوده است، گفت: در سال 67 شهرداری شهر قدس تاسیس شد و توسعه شکل ضابطه مند به خود گرفت.

مسعود مختاری در گفتگو با «صما» با اشاره به این مطلب که چالشی در رابطه با حاشیه نشینی نداریم، افزود: عمده مشکلات امروز ما مربوط وجود 265 هکتار بافت فرسوده است که 140 هزار نفر در آن سکونت دارند.

وی با بیان اینکه شهرداری قدس 80 درصد در صدور پروانه ساختمانی تخفیف می دهد، اظهار داشت: مشکل بافت فرسوده در شهر قدس حجم بسیار زیاد املاک قولنامه ای و موقوفی است که به دلیل نداشتن سند نمی توانند از تسهیلات استفاده کنند.

شهردار قدس با بیان اینکه در حال تصویب بافت فرسوده در کمیسیون ماده پنج هستیم، خاطر نشان کرد: با پیگیری هایی که داشته ایم امیدواریم از طرف اوقاف برای صدور سند اعیانی املاک اقدام شود.

مختاری ادامه داد: در سال 97 شهر قدس حدود 1000 فقره سهمیه وام نوسازی بافت فرسوده داشته که حتی یک مورد هم به ساکنان پرداخت نشده است.

وی تصریح کرد: تراکم جمعیتی بافت فرسوده بسیار بالاست به گونه ای که در هر هکتار 600 نفر زندگی می کنند؛ این در حالی است که در شهری مانند تهران که تمرکز جمعیت بالاست، 120 نفر در هر هکتار سکونت دارند؛ یعنی بیش از 5 برابر تراکم تهران.

مختاری با بیان اینکه شهر قدس به دلیل نزدیکی به تهران و همجواری با کرج مهاجر پذیر است، اظهار داشت: در محدوده قانونی شهر قدس سه شهرک صنعتی وجود دارد که بیشترین مزاحمت ترافیکی و آلایندگی را برای شهر به همراه دارند اما درآمد به کلانشهر تهران پرداخت می شود؛ در حالی که باید عوارض را به شهرداری پرداخت کنند تا در جهت حل مشکلات شهروندان شهر قدس مصرف شود.

شهردار قدس اضافه کرد: موضوع دیگر مربوط به وجود معادن شن و ماسه است. بیش از 60 درصد معادن شن و ماسه استان تهران در اطراف شهر قدس فعالیت می کنند و مردم همواره در معرض آلودگی های زیست محیطی ناشی از فعالیت این معادن هستند. با این وجود عوارضی را به شهرداری پرداخت نمی کنند.

انتهای پیام /

کدحبر:0226

برچسب ها شهرداری ، قولنامه
نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar