۰۹:۲۱ - ۰۷ خرداد ۱۳۹۸ - 28 May 2019
کد خبر: ۵۲۹۷۲
شهردار منطقه 9 در گفتگو با شبکه نسیم خبر داد؛
به مناسبت ولادت با سعادت امام حسن مجتبی(ع)، مفاخریان شهردار منطقه 9 در گفتگو با شبکه نسیم، اقدامات و برنامه های منطقه 9 را تشریح کرد.

سید علی مفاخریان با اعلام این خبر گفت: میدان آزادی به عنوان نگین شهر تهران یکی از نقاط هویت ساز تهران محسوب می شود و به جهت وجود مقبره امام زادگان عبد الله و زید، از ویژگی های تاریخی قابل ملاحظه ای برخوردار است.

وی در خصوص ایجاد فضای نشاط و سرگرمی در سطح منطقه اذعان داشت: امروزه، اهتمام و توجه به نشاط اجتماعی، یکی از ضرورت هایی است که مجموعه شهری در جهت افزایش مشارکت اجتماعی دنبال می کند که این امر در ایجاد محیطی سرزنده در شهر تاثیر گذار می باشد.

شهردار منطقه 9 با اشاره به چهره رنگی شهر گفت: در حال حاضر با توجه به رویکرد مدیریت ارشد شهری مبنی بر "تهران رنگی" فضاهای بی دفاع شهری و دیوارهای پیاده راه ها سطح منطقه رنگ آمیزی شده است که این امر موجب بهبود فضای زندگی شهروندان و روابط اجتماعی آنها می شود.

وی در ادامه به سه شنبه های بدون خودرو اشاره و بیان کرد: در راستای کاهش آلودگی هوا و سلامت و تندرستی، بسیاری از مسئولین و مدیران شهری به کمپین سه شنبه های بدون خودرو پیوسته اند و با استفاده از دوچرخه و وسایل نقلیه عمومی تردد می کنند.

مفاخریان در حاشیه این گفتگو، پیوستن همه شهروندان به کمپین سه شنبه های بدون خودرو را خواستار شد و گفت: استفاده از وسایل نقلیه عمومی موجب می شود تا حمل نقل عمومی با برنامه ریزی دقیق در نقاط مختلف شهر تقویت شود و مشکلات شهرنشینی کاهش یابد.

وی افزود: در حال حاضر زیر ساخت هایی همچوندوچرخه های اشتراکی در بعضی مناطق فراهم شده است که علاوه بر ایجاد روحیه اجتماعی، سلامتی جامعه را به همراه دارد.

شهردار منطقه 9 در خصوص زیست شبانه بیان داشت: اخیرا مصوبه ای را برای اجرای حیات شبانه در میدان آزادی اخذ کرده ایم که قرار است با استفاده از ظرفیت های اطراف میدان آزادی، بخش های گردشگری مربوط به حوزه های فرهنگی و اغذیه فروشی را در شب فعال کنیم.

نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar