۱۶:۰۷ - ۰۷ خرداد ۱۳۹۸ - 28 May 2019
کد خبر: ۵۲۹۷۸
در جریان سفر معاونان وزیر راه به بم مطرح شد:
مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمان گفت: در محدوده شهر بم زمین دولتی برای توسعه محدوده وجود ندارد و اگر قرار بر توسعه باشد، باید از زمین های بخش خصوصی استفاده شود.

فرزانه صادق مالواجرد معاون شهرسازی و معماری وزیر راه و شهرسازی، محمد شکرچی زاده رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی و طالبیان معاون سازمان میراث فرهنگی کشور امروز 7 خرداد ۹۸ در جریان سفر به شهر بم از آثار تاریخی این شهر ازجمله ارگ قدیم بم، باغ شهر بم (تپه یادمان)، شهر بروات به منظور بررسی بازنگری طرح جامع شهر بروات، قنات های دوقلوی شهر بم (ثبت جهانی شده) و... بازدید کردند.

به گزارش «صما» در همین راستا معاون شهرسازی و معماری وزیر راه و شهرسازی در جریان سفر به بم و در دیدار با مقامات استان کرمان درخصوص طرح تفصیلی ویژه شهر بم گفت: بم دبیرخانه کنگره ملی معماری کشور است که دوباره فعال و منجر به افزایش ورود توریست به این شهر خواهد شد.

فرزانه صادق مالواجرد در ادامه عنوان کرد: ارگ بم، باغات ونخیلات و زلزله ویژگی های مهم بم هستند که باید در طرح تفصیلی بیش از طرح جامع به آن توجه شود.

وی ادامه داد: در شهر بم صرفا نباید به اقدامات کالبدی توجه کرد. اقدامات فرهنگی و ترویجی، انتفاع اقتصادی و نظارت و کنترل نیز باید مورد توجه قرار گیرد.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: طرح تفصیلی شهر بم با رویکرد ویژه تهیه می شود و طی دو هفته آینده اشکالات طرح جامع که توسط استان تهیه شده بررسی می شود.

محمد شکرچی زاده معاون وزیر و رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی نیز عنوان کرد: به دستور وزیر راه و شهرسازی تا پنجم دی ماه با محوریت مرکز تحقیقات، امکان بازنگری یا اصلاح طرح تفصیلی بررسی و اعلان می شود.

همچنین محمدمهدی بلوردی مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمان گفت: در محدوده شهر بم زمین دولتی برای توسعه محدوده وجود ندارد و اگر قرار بر توسعه باشد، باید از زمین های بخش خصوصی استفاده شود.

موسوی معاون عمرانی استاندار کرمان نیز در این جلسه گفت: قرار بود طرح جامع شهر بم ابلاغ نشود تا نواقص و مشکلات آن رفع شود که عملی نشد؛ آسیب شناسی طرح توسط استان انجام شده و نیازمند رفع است.

فرماندار بم نیز در این جلسه خواستار شد: با گسترش محدوده شهر بم مانع تخریب باغات و بر هم خوردن منظر باغ شهر بم شویم.

 

برچسب ها طرح تفصیلی ، بم
نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar