۱۳:۰۴ - ۰۸ خرداد ۱۳۹۸ - 29 May 2019
کد خبر: ۵۲۹۸۴
شهردار اردبیل در گفتگو با «صما»:
شهردار اردبیل گفت: امروزه به‌دلیل محدودیت در منابع، شهرداری‌ها باید در مصارف خود بازنگری جدی داشته باشند و با شناخت ظرفیت و باورها و توانمندی‌های داخلی، الگوی مناسب مصرف را در نظر قرار دهند.

حمید لطف‌اللهیان در گفتگو با «صما» ضمن اشاره به این مطلب که اقتصاد مقاومتی در بستر شهر با لحاظ کردن شاخص‌هایی چون مشارکت شهروندی، اقتصاد دانش‌بنیان، ارتقای بهره‌روی، درآمدهای پایدار وگفتمان‌سازی علمی میسر می‌‌شود، افزود: مقابله جدی مدیریت شهری با تجمل‌گرایی و فساد و رشوه، تلاش و همت برای ارتقاء کیفیت خدمات عمرانی، ایجاد زیرساخت لازم برای مشارکت مردم در اداره شهر و ایجاد مدیریت ‌یکپارچه شهری از جمله ضروریاتی است که شهرداری‌ها باید به‌منظور تحقق اقتصاد مقاومتی مورد توجه قرار دهند.

وی ادامه داد: شهرداری اردبیل نیز همچون سایر بخش‌های جامعه به ‌دلیل تحریم‌های گسترده، با چالش هایی نظیر انباشت بدهی‌های ادواری، بدهی پیمانکاران، حقوق پرسنل، بیمه و سـایر مخارج جـاری دست و پنـجه نرم می‌کند و از طرفی توسعه فعالیت‌ها و حوزه خدمات‌رسانی شهرداری مانند فعالیت‌های عمرانی، ساماندهی ترافیک، جمع‌آوری زباله، تمیز کردن معابر، توسعه فضای سبز و همچنین فعالیت‌های فرهنگی، اجتماعی و ... مستلزم هزینه مستمر توسط شهرداری است.

شهردار اردبیل خاطر نشان کرد: در سال‌های اخیر، اتکای درآمد شهرداری‌ها به دولت، با کاهش چشمگیری مواجه بوده و بیشتر هزینه ها از فروش تراکم تامین اعتبار شده است. اما واقعیت این است که این نوع درآمدها مقطعی هستند و استمرار ندارند و حتی با تغییر فصل، شاهد تغییر درآمد ها هستیم.

وی اضافه کرد: شهرداری اردبیل همواره سعی در کم کردن اتکای خود به درآمدهای ناپایدار داشته و به‌طور هدفمند از طریق افزایش سهم درآمدهای پایدار در منابع درآمدی خود و با بررسی وضعیت عوارض در بلندمدت، ایجاد مراکز تفریحی و گردشگری، ارائه خدمات مناسب به شهروندان جهت جلب حمایت و مشارکت آنان، جذب سرمایه گذاری بخش‌های خصوصی و مشارکتی به یک پایداری مستمر برسد.

وی در مورد در نوسازی بافت فرسوده نیز اظهار داشت: شهرداری اردبیل با اهتمام ویژه‌ای تلاش داشته است تا در راستای تعادل و توزیع متناسب کاربری در محدوده بافت فرسوده و تقویت حس‌تعلق بافت و بهبود کیفیت عملکردی و ادراکی محیط و با تامین پارکینگ و افزایش سرانه فضای سبز و آموزشی در قسمت‌هایی از بافت، پراکندگی مناسب فعالیت‌ها در کل بافت فرسوده، جابجایی فعالیت‌های ناسازگار در جداره‌های خیابان، تزریق کاربری‌های متناسب با صنایع‌دستی استان و ارتقا گردشگری، ارائه تسهیلات ویژه و وام‌های مربوطه جهت بهسازی و نوسازی و افزایش کیفیت بناها با رعایت ضوابط و مقررات بخش تاریخی، برگزاری جلسات متعدد جهت پیشبرد بهتر پروژه‌ها، ساماندهی نماها و جداره‌های حاشیه خیابان و به‌ویژه ورودی به بافت مسکونی، طراحی و تقویت مبلمان متناسب با فضاهای میانی بافت مسکونی و فضاهای سبز، جابه‌جایی کاربری‌های آلوده کننده بصری و زیست‌محیطی از جداره خیابان و محیط، تقویت و تعریف المان‌های نشان‌دهنده عناصر تاریخی در بافت به عنوان نشانه‌های بصری بافت و .... به احیا و بهسازی و نوسازی بافت فرسوده بپردازد.

انتهای پیام /

کدخبر:0226

نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar