۰۹:۳۵ - ۱۱ خرداد ۱۳۹۸ - 01 June 2019
کد خبر: ۵۲۹۹۳
مدیرعامل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه با بیان اینکه املاک پرند برای ساخت مترو در حال واگذاری است، گفت: اگر کارها بر اساس برنامه پیش برود در شش ماه نخست سال ۹۹ متروی پرند آماده بهره‌برداری می‌شود.

علی امام در ارتباط با مشکل مخاطبان فارس من مبنی بر نبود مترو در پردیس، شهریار، اندیشه، مارلیک، فردیس و ملارد و پرند ... اظهار داشت:‌قطار حومه‌ای طی سنوات اخیر بنا بر تصمیم دولت از متروی تهران گرفته شده و شرکتی برای قطارهای حومه‌ای در حال تأسیس است که زیرمجموعه راه‌آهن جمهوری اسلامی به شمار می‌رود.

وی با تأکید بر اینکه متروی تهران یک مسؤولیت قانونی در قبال متروی شهرهای مجاوز همچون پردیس، ورامین، شهریار و... ندارد، گفت: البته به لحاظ قانونی، متروی تهران موضوع متروی پرند را برعهده داشته و این مترو درحال احداث است، چرا که پرند ادامه خط فرودگاه حضرت امام(ره) است و از خط یک منشعب می‌شود.

مدیرعامل شرکت راه‌آهن شهری تهران گفت: فاصله خط یک تا پرند ۵۰ کیلومتر است که طی سنوات گذشته ۳۱ کیلومتر آن افتتاح شده و از فرودگاه امام(ره) تا پرند ۱۹ کیلومتر باقی مانده که ۶۵ درصد این میزان پیشرفت فیزیکی داشته است.

امام با اشاره به اینکه بودجه مترو دولتی است و میزان ناچیزی در قبال هزینه احداث واریز می‌شود، گفت:‌در سال ۹۷ با تدبیر استاندار وقت، آقای مقیمی، قرار شد املاکی از شهر جدید پرند به پیمانکاران ارائه شود، ولی هنوز این مسئله رخ نداده است.

وی گفت:‌اگر ملک به اندازه کافی به پیمانکاران ارائه دهند، نهایت تا شش ماه نخست سال ۹۹ متروی پرند نیز به بهره‌برداری می‌رسد.

امام خاطرنشان کرد: برای اینکه یک لاین حرکتی قطار را راه‌اندازی کنیم، ۳۵۰ میلیارد تومان اعتبار لازم است ولی هنوز در مراحل اداری برای واگذاری این املاک هستند که البته به تدریج املاک معرفی شده ولی باید به نقدینگی تبدیل شود.

منبع: فارس

برچسب ها شهر جدید ، پرند
نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar