۱۲:۵۵ - ۱۲ خرداد ۱۳۹۸ - 02 June 2019
کد خبر: ۵۳۰۰۶
عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی در گفتگو با «صما»:
عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی گفت: معماری فرایندی است که باید تمام اجزای آن با هم دیده شوند و در غیر این صورت جزیی نگری به کیفیت معماری ساختمان آسیب می زند.

سید حسن تقوایی در گفتگو با خبرنگار «صما» ضمن اشاره به این مطلب، افزود: در حال حاضر شاهد غلبه کمیت بر کیفیت در معماری هستیم و واقعیت این است که ساختمان های باهویت کمتر از 15 سال پیش به چشم می خورد.

وی با بیان اینکه باید حضور معماران متخصص بیشتر شود، ادامه داد: از عمده ترین دلایل افت کیفیت معماری ها می توان به کمرنگ شدن نقش مهندسان مشاور مجرب در ساختمان اشاره کرد.

دانشیار رشته معماری منظر دانشگاه شهید بهشتی در رابطه با کیفیت عملکرد دانشگاه ها در بخش معماری اظهار داشت: در گذشته به خاطر اینکه دانشگاه های محدودی در بخش معماری فعالیت می کردند، کیفیت آموزش بالاتر بود اما امروزه با توجه به تعداد زیاد دانشگاه های کشور، شاهد سطح کیفی یکسانی در بخش آموزش دانشگاه ها نیستیم.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار ما که آیا استفاده از مصالح مدرن با معماری فاخر و باهویت منافات دارد، گفت: مصالح مدرن منافاتی با هویت شهر ها و معماری مطلوب ندارد نکته مهم این است که این مواد و مصالح توسط معمار و مجری چگونه، در کجا و با چه تکنیکی به کار می برد.

تقوایی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه بخش عمده ای از ساختمان های ما توسط بساز بفروش ها ساخته می شود و این افراد معمار ها را صرفا مجبور به طراحی در جهت مقاصد خودشان می کنند، اظهار داشت: منکر این ماجرا نیستم اما برخی از طراح های صاحب سبک که دغدغه کیفیت معماری دارند، حتی اگر دست از پروژه بکشند، راضی به این کار نمی شوند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar