۱۵:۳۵ - ۱۲ خرداد ۱۳۹۸ - 02 June 2019
کد خبر: ۵۳۰۰۸
مهمترين رويداد هفته دهم سال 98 شرکت فرودگاه‎ها و ناوبري هوايي ايران امضاي تفاهمنامه سه جانبه در حوزه حمل و نقل هوايي عمومي بين معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري، سازمان هواپيمايي کشوري و شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران بود. مهمترین رویدادهای فرودگاهی هفته اخیر را از نظر می گذرانید.

ایران با سابقهترين صنعت هوانوردي را در منطقه دارد

شهرام آدم نژاد معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی در این مراسم امضاي تفاهمنامه سه جانبه در حوزه حمل و نقل هوايي عمومي، با بیان اینکه این تفاهمنامه در سطح رفع موانع است و تجربه لازم برای ایجاد ساز و کار آن از قبل در سازمان هواپیمایی کشوری وجود دارد، گفت: وزارت راه و شهرسازی با همکاری شرکت فرودگاهها تلاش میکند که هزینه ها را کاهش دهد و امیدواریم با انعقاد این تفاهمنامه هر چه سریعتر شاهد خروجی آن باشم و تا پایان سال چند ایرتاکسی راهاندازی شوند و مورد بهرهبرداری قرار گیرند.

هوانوردي عمومي پايه هوانوردي تجاري است

رئيس سازمان هواپيمايي کشوري در مراسم امضاي تفاهمنامه سه جانبه در حوزه حمل و نقل هوايي عمومي، اين حوزه را پايه هوانوردي تجاري عنوان کرد. علی عابدزاده در این مراسم گفت: این تفاهمنامه به منظور تسهیل توسعه هوانوردی عمومی بین سه رکن سازمان هواپیمایی کشوری، شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری امضا خواهد شد تا زمینههای فعالیت هواپیماهای سبک و ایرتاکسیها در فرودگاهها فراهم شود.

رونق هوانوردي عمومي و ترافيک جديد موجب توسعه صنعت هوانوردي ميشود

اميرمکري رئيس هيات مديره و مديرعامل شرکت فرودگاهها و ناوبري هوايي ايران در مراسم امضاي تفاهمنامه در حوزه هوانوردي عمومي، با بیان اینکه هوانوردی عمومی به عنوان یکی از اجزای چهارگانه صنعت هوانوردی با کمترین هزینه قابل راهاندازی و ایفای نقش خود است، گفت: خوشبختانه ما ظرفیتهای بالایی داریم که در طول سال تنها حدود 50 درصد آنها مورد استفاده قرار میگیرد و با راهاندازی هوانوردی عمومی میتوانیم از این ظرفیتها بیشتر استفاده کنیم.

هوانوردي عمومي از نظر علمي و فناوري آغاز يک تحول در کشور است

منطقي دبیر ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان هوایی و هوانوردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در مراسم امضاي تفاهمنامه در حوزه هوانوردي عمومي با اشاره به اینکه یکی از مهمترین دستاوردهای این تفاهمنامه در زمینه توسعه کسب و کار و مسائل اقتصادی است، گفت: در این زمینه به امیدخدا برای راهاندازی تاکسی هوایی اقدام خواهیم کرد که با توجه به محدودیتهای مربوط به استفاده از پروازهای برنامهای شرکتهای هواپیمایی، این مورد میتواند برای متقاضیان بسیار مناسب باشد و امیدواریم تا پایان نیمه نخست سال دو تاکسی هوایی و تا پایان سال تعداد بیشتری راهاندازی شوند.

از فرودگاه ايلام بازديد کرد

اميرمکري رئيس هيات مديره و مديرعامل شرکت فرودگاهها و ناوبري هوايي ايران به منظور بازديد از زيرساخت هاي فرودگاهي، طرح ها و پروژه ها ي در حال اجرا هشتم خرداد ماه وارد فرودگاه شهداي ايلام شد. مديرعامل شرکت فرودگاه ها اقدامات صورت گرفته در خصوص پيشرفت پروژه ها و بهسازي مجموعه فرودگاه شهداي ايلام و همچنين تمهيدات انجام شده در پيشگيري از خسارت‌هاي احتمالي سيل در فرودگاه را قابل تحسين خواند و ابراز اميدواري کرد: در سال جاري با ادامه روند توسعه، پروژه ترمينال بين المللي به بهره برداري برسد.

فراهم بودن زيرساخت هاي فرودگاهي براي راه اندازي تاکسي هوايي

عضو هيات مديره و راهبر عمليات فرودگاهي شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران در برنامه گفت و گوي خبري تاکيد کرد که در فرودگاه هاي کشور زيرساخت هاي لازم براي هوانوردي عمومي و تاکسي هوايي فراهم است و مشکلي نداريم. اسفندياري با بيان اينکه از نظر زيرساختي، شرايط لازم براي ارايه خدمات هوانوردي عمومي در فرودگاه هاي کشور فراهم است، تاکيد کرد: براي راه اندازي تاکسي هاي هوايي به عنوان فعاليت جديد شرکت کميته اي داريم که در حال تدوين مقررات ايمني در اين زمينه است.

امور مالي قلب تپنده سازمانهاست

معاون توسعه مديريت و منابع در مراسم توديع و معارفه ذيحساب قديم و جديد، امور مالي را به قلب تيپنده سازمانها بويژه شرکت فرودگاهها که درآمد-هزينهاي اداره ميشود، تشبيه کرد. علی شورمیج در این مراسم با اشاره به اینکه نقش و اهمیت حسابداری و امور مالی در یک بنگاه اقتصادی بر کسی پوشیده نیست، گفت: به نظر من حسابداری و امور مالی قلب تپنده یک شرکت هستند که هرچه بهتر بتپد مجموعه را در دسترسی به اهدافش موفقتر میکند بویژه در شرکت درآمد-هزینهای ما این نقش بسیار بیشتر است.

افزايش ايمني در ايرسايد فرودگاه مهرآباد

مديرکل فرودگاه مهرآباد از اتمام پروژه احداث و بهسازي و تغيير هندسي رمپ دسترسي ايرسايد اين فرودگاه در مسير دسترسي به مجموعه نيروي هوايي و دسترسي به سايتهاي کمک ناوبري و افزايش ضريب ايمني در ايرسايد خبر داد.

ارايه چهار طرح بين‌المللي براي بزرگ‌ترين پايانه هوايي کشور

عضو هيات مديره شرکت شهر فرودگاهي امام خميني (ره) از ارايه طرح چهار شرکت خارجي براي ساخت بزرگترين پايانه هوايي کشور خبر داد. كوروش فتاحی، عضو هيات مديره و مجری پروژه ترمينال های سلام و ايران شهر با اعلام این خبر گفت: ترمينال ايران شهر يك پروژه مهم در صنعت فرودگاهي كشور است كه طی چندين فاز در شهر فرودگاهی امام خمينی (ره) ساخته خواهد شد

نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar