۱۱:۱۱ - ۱۳ خرداد ۱۳۹۸ - 03 June 2019
کد خبر: ۵۳۰۱۲
عضو کمیته معماری و طرح های شهری شورای اسلامی شهر تهران در گفتگو با «صما» تاکید کرد؛
عضو کمیته معماری و طرح های شهری شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه نفس تشکیل کمیته نما اقدامی امیدوار کننده است، گفت: در سریع ترین زمان باید ضوابط و نحوه گردش کار کمیته نما در فرایند صدور پروانه مشخص شود.

مروارید قاسمی در گفتگو با «صما» ضمن اشاره به این مطلب، افزود: هدف از راه اندازی کمیته های نما در برخی مناطق این بود که کمیته ها به صورت پایلوت فعالیت کنند و از فعالیت آنها بازخورد های لازم برای تدوین دستورالعمل ها و شیوه گردش کار در فرایند صدور پروانه گرفته شود اما به تاخیر افتادن این اتفاق باعث شد تا موضوعاتی مانند سلیقه ای عمل کردن کمیته ها از سوی برخی افراد مطرح شود.

وی با بیان اینکه کمیته نما نباید معلول عملکرد شهردارها باشد، ادامه داد: کمیته های نما هم نقش سیاست گذار و هم نقش ناظر را بازی می کردند و این موضوع مشکلاتی را به وجود آورد.

عضو کمیته معماری و طرح های شهری شورای اسلامی شهر تهران افزود: بعدها مقرر شد تا در مناطق 1، 13 و 19 ضوابط منطقه ای نما تدوین شود و برای این منظور مشاور معین طی مناقصه تعیین شد اما تغییراتی که در شهرداری تهران صورت گرفت، باعث شد تا خروجی عملکرد این کمیته ها مشخص نباشد.

قاسمی با بیان اینکه رویکرد سازندگان به نمای ساختمان به تناسب برخورداری مناطق متفاوت است، خاطر نشان کرد: اگر کمیته نما به صورت مستقل فعالیت کند، می تواند هم بر سیمای منطقه و هم بر سلیقه مردم اثر گذار باشد. در غیر این صورت نه تنها کمکی نمی کند که حتی بر آشفتگی ها هم می افزاید. در دوره آقای قالیباف شاهد بودیم که تصمیمات مناطق با یک نامه از مقامات بالادست تحت تاثیر قرار می گرفت.


نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar