۱۳:۰۴ - ۱۳ خرداد ۱۳۹۸ - 03 June 2019
کد خبر: ۵۳۰۱۵
شهرداری منطقه 3 خدمات ارائه شده برای نمازگزاران عید سعید فطر را تشریح کرد.

به گزارش «صما»، بیش از 5000 هزار پارکینگ برای نمازگزاران عید فطر در نظر گرفته شده و به منظور رفاه حال نمازگزاران، امسال تمهیدات لازم برای تامین پارکینگ توسط شهرداری منطقه 3 انجام شده و قرار است تا پارکینگ مجتمع امام خمینی (ره) و گلگشت در اختیار عموم قرار بگیرد. همچنین برای حرکت روان وسایل حمل و نقل عمومی و تردد آسان نمازگزاران، دوربرگردان بزرگراه شهید حقانی جنوب به جنوب به طور مقطعی بازگشایی شد.

بازبینی و مرمت تجهیزات و تابلوهای ترافیکی در مسیر تردد نمازگزاران، اطلاع رسانی مسیرها توسط بنر و نصب تجهیزات ترافیکی برای ارتقاء ایمنی و تسهیل در دسترسی افراد و خودروها در مسیر از دیگر اقدامات به شمار می رود.

همچنین دو ایستگاه صلواتی و توزیع اقلام فرهنگی در ابعاد 3 در 5 در مصلی امام خمینی و دو تانکر شیرآلات برای وضوی نمازگزاران در روز عید و جشن عید سعید فطر بعد از نماز مغرب و عشاء به مدت2 شب در بوستان ملت برپا می شود.

از دیگر اقدامات شهرداری منطقه 3 می توان به پاکسازی و رفت و روب مسیر نمازگزاران از رسالت به سمت شمال و پارکینگ بزرگ امام خمینی(ره) با 50 نفر کارگر خدمات شهری و فضای سبز، واترجت، جارو و ... اشاره کرد.

جهت انتقال نمازگزاران این منطقه ، 150 دستگاه اتوبوس از ساعت 5 صبح در اختیار مساجد، پایگاه شهید مفتح و آموزش و پرورش منطقه قرار می گیرد و به صورت رایگان مسافران را به ضلع شمال مصلی امام خمینی(ع) منتقل می‌کنند و پس از پایان مراسم آن ها را به مقصدهای اولیه برمی گردانند.

علاوه بر این ناوگان تاکسیرانی این منطقه با ظرفیت 400 دستگاه خودروی ون از ساعت 5 صبح روز عید آماده جابه جایی مسافران است، تاکسی های مورد نظر نیز در چند محور آماده جابه جایی نمازگزاران خواهند بود. این محورها شامل پارکینگ لجستیک ارتش تا ضلع شمالی مصلی امام خمینی(ره)، سرخیابان بهشتی تقاطع سهروردی، پارکینگ بنیاد مستضعفان تا ضلع شمالی مصلی امام خمینی(ره)، بزرگراه رسالت ابتدای پل سید خندان از شرق به غرب تا ضلع شمالی مصلی امام خمینی(ره)، پارک سوار بیهقی تا ضلع شمالی مصلی امام خمینی(ره)، بزرگراه حکیم حد فاصل بزرگراه کردستان از غرب به شرق تا ضلع شمالی مصلی امام خمینی(ره) است.


نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar