۱۴:۳۹ - ۱۳ خرداد ۱۳۹۸ - 03 June 2019
کد خبر: ۵۳۰۱۸
رییس انجمن در و پنجره ایران در گفت‎وگو با «صما»:
رییس انجمن در و پنجره ایران با انتقاد از شیوه اجرای نمای ساختمان ها در ایران گفت: نما جزوی از معماری ساختمان است که باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

سیدرضا اخوان دستمالچی در گفت و گو با «صما» با بیان این مطلب افزود: در اغلب کشورها نمای مناسب برای ساختمان ها را در هر منطقه پیشنهاد می دهند و شهرداری یک طراحی نما انجام می دهد که نمای ساختمان ها را باید براساس آن طرح طراحی کنند.

وی با ابراز تاسف از اینکه در ایران به این صورت عمل نمی شود، گفت: متاسفانه در هر منطقه ای از ایران نماهایی با مصالح متفاوت می بینیم که این موضوع از لحاظ شهرسازی اقدام صحیحی نیست.

رییس انجمن در و پنجره ایران ادامه داد: از نظر شهرسازی صحیح آن است که مصالح استاندارد را در هر منطقه ای متناسب با نمای ساختمان و طبقات آن به کار بگیرند.

انتخاب نما متناسب با وضعیت آب و هوایی

دستمالچی در پاسخ به اینکه مسئله نمای ساختمان در هنگام طراحی چقدر باید مورد توجه قرار گیرد گفت: نما یکی از قسمت های مهم و اساسی ساختمان است و نوع نما بستگی به شهر و منطقه ای دارد که ساختمان در آن ساخته می شود.

رییس انجمن در و پنجره ایران بیان کرد: به عبارتی در طراحی نمای ساختمان ها وضعیت اقلیم و آب و هوایی شهرها را باید مدنظر قرار داد. به طور نمونه در شهری مانند یزد استفاده از مصالح سنگ در نمای ساختمان ها مطلوب و جالب توجه نیست و آجر یا کاهگل بهتر از مصالح دیگر جواب می دهد.

رییس انجمن در و پنجره ایران تاکید کرد: انتخاب نمای ساختمان در عین حال بستگی به میزان رطوبت و بارندگی و دمای شهرهایی دارد که ساختمان در آنها احداث می شود.

لزوم رتبه‌بندی شرکت‌های مجری نمای آلومینیومی

وی همچنین در پاسخ به برخی پیشنهادها مبنی بر رتبه بندی شرکت های طراح و مجری نما بیان کرد: به طور عمومی نیازی به رتبه بندی شرکت های طراح و مجری نما وجود ندارد.

دستمالچی خاطرنشان ساخت: به جز در موارد استثنا ازجمله در بخش اجرای نمای آلومینیومی که طراحی این نوع نما باید خاص باشد، در این مورد گفته می شود که شرکت ها باید رتبه بندی شوند تا از عملکرد صحیح آنها اطمینان خاطر حاصل شود. اما به طور کلی نیازی به رتبه بندی سایر شرکت های مجری نما نیست.

انتهای پیام/

کد خبر: 0224

 

 


نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar