۱۵:۴۱ - ۱۳ خرداد ۱۳۹۸ - 03 June 2019
کد خبر: ۵۳۰۲۱
شهردار اردبیل در گفتگو با «صما» عنوان کرد:
شهردار اردبیل با بیان اینکه در راستای توسعه پایدار و ایجاد امید در جامعه حرکت می کنیم، اظهار داشت: شهرداری اردبیل به منظور تأمین هزینه پروژه‌های عمرانی، نیازمند تأمین منابع مالی بوده و بدین جهت با اطلاع رسانی و معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری از سرمایه گذاران دعوت به عمل می آورد.

حمید لطف‌اللهیان در گفتگو با خبرنگار «صما» ضمن اشاره به این مطلب، افزود: در سال 97، تعداد 224 پروژه‌ عمرانی با اعتباری بالغ بر 156 میلیارد تومان به بهره‌برداری رسیده است و 122 پروژه عمرانی دیگر در نیز در حال اجرا می‌باشد.

وی گفت: از جمله پروژه‌های مهم در حال اجرا، احداث «دومین مسیر سلامت» به طول 16 کیلومتر در اردبیل می‌باشد که با مشارکت بخش خصوصی در قالب یک قرارداد B.O.T و براساس استانداردهای جهانی در حال پیگیری می‌باشد.

شهردار اردبیل ادامه داد: امیدواریم با یک جانمایی مناسب در کنار حرکت اتوبوس‌ها و سایر خودروها بتوانیم در یک مسیر ایمن دوچرخه‌سواری در این مسیر انجام شود و مسیر به گونه‌ای تعریف شده تا بدون تداخل در تردد خودروها زمینه اجرای این پروژه و دوچرخه‌سواری ایمن فراهم آید.

وی به دیگر پروژه های در دست اجرا اشاره کرد و خاطر نشان ساخت: در مجموعه گردشگری شورابیل نیز، 35 هکتار پروژه‌های عمرانی و گردشگری طراحی و فازبندی شده که با مشارکت و جذب سرمایه‌گذاران در حال اجرا می‌باشد. یکی از این طرح‌های مهم، ورودی جدید با کارکرد عمرانی و فرهنگی، پروژه «مسیر فرهنگ و هنر» می‌باشد که این مجموعه با مساحت 6 هکتار و در هفت 7 محور در حوزه هنرهای هفتگانه طراحی شده که در حال اجرا می‌باشد و دارای تونل زمان و دیوار تاریخ بوده و بخشی از تاریخ اردبیل در این مسیر به نمایش گذاشته خواهد شد.

لطف اللهیان اضافه کرد: پل قدس و پل داروپخش نیز یکی از اولویت‌دارترین و ضروری‌ترین پروژه‌های عمرانی شهر اردبیل است و همزمان با شروع فصل کاری تاکید ما بر تسریع عملیات این پروژه بزرگ است تا بتوانیم در موعد مقرر به بهره‌برداری رسانده و تحویل شهروندان دهیم.

وی در رابطه با شرایط ورود سرمایه گذاران به پروژه های شهری گفت: شهرداری اردبیل به منظور تأمین هزینه پروژه‌های عمرانی، نیازمند تأمین منابع مالی بوده و بدین جهت با اطلاع‌رسانی و دعوت از سرمایه گذاران و معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در هر بخش با توجه به نیازهای موجود در مناطق خصوصا نیازهای اجتماعی و فرهنگی تلاش می‌نماید و با توجه به بررسی تجارب و سوابق کاری سرمایه‌گذارن، واگذاری و اجرای پروژه‌ها با اولویت‌بندی نیاز شهر انجام می‌گیرد.

لطف اللهیان افزود: شهرداری اردبیل نسبت به تامین برخی زیرساخت‌ها و آراستگی محوطه احداث و ... در این پروژه‌ها، به تعهدات خود عمل می‌نماید. به ‌عنوان مثال اخیرا از سرمایه‌گذار پروژه‌های جذاب دربند هیر و پل معلق مشگین‌شهر دعوت نموده‌ایم تا در شورابیل نیز پروژه‌های مشارکتی اجرا کنند که امیدواریم این پروژه‌ها در کمترین زمان در مجتمع شورابیل به مرحله اجرایی و عملیاتی برسند.

شهرداراردبیل افزود: با توجه به کمبود پارک‌ها و فضای سبز در اردبیل، امسال توسعه فضای سبز را در اولویت کارها قرار داده‌ایم و با احداث پارک‌ها و فضاهای سبز، بهسازی و زیباسازی پارک‌های موجود، کاشت انبوه درختان و درختچه‌ها در مقیاس محله‌ای و نیز در اطراف دریاچه شورابیل، در راستای بهبود سیما منظر اقدامات گسترده‌ای در سطح شهر در حال اجرا می‌باشد و عملیات زیباسازی، فضاسازی، عملیات عمرانی، نورپردازی، رنگ‌آمیزی و زیباسازی پارک‌ها و فضاهای سبز شهری نیز همچنان ادامه دارد. همچنین شهرداری اردبیل اقدامات گسترده‌ای در راستای بهبود وضعیت معابر اصلی و فرعی و بازگشایی و تسهیل در عبور و مرور عابران پیاده آغاز کرده است.

انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۱
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۱۲:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۴
0
0
ایجاد سامانه الکترونیکی پروژه های ناتمام عمرانی
نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar