۱۶:۴۹ - ۱۳ خرداد ۱۳۹۸ - 03 June 2019
کد خبر: ۵۳۰۲۲
رییس نظام مهندسی ایلام در گفت‎وگو با «صما»:
رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان ایلام گفت: چالش اساسی سازمان های نظام مهندسی به عنوان یک صنف از مجموعه صنوفی که کار خدماتی و کیفی مهندسی ارائه می‌کنند، در همه دوره‌ها و به خصوص در حال حاضر عدم پایبندی مهندسان ما به بحث اخلاق حرفه‌ای ‌است.

آیت اله رستمی در گفت وگو با «صما» با اشاره به انتخابات دوره هشتم شورای مرکزی، رعایت اخلاق حرفه‌ای را حلقه مفقوده نظام مهندسی دانست و ادامه داد: حلقه مفقوده سازمان‌های نظام مهندسی، تمکین و التزام آنها به اخلاق حرفه‌ای و برتری و رجحان منافع عمومی بر منافع شخصی است.

وی ادامه داد: بسیاری از مشکلاتی که در دوره هفتم شورای مرکزی با آن مواجه بودیم و ممکن است در آینده هم با آنها رو به رو شویم، با داشتن یک نگاه اخلاقی به حرفه مهندسی و رعایت اخلاق حرفه‌ای در روند کارها حل می‌شود و ما باید به دنبال این قضیه برویم.

رستمی تاکید کرد: به نظر می‌رسد بخشی از مشکلاتی که در دوره هفتم شورای مرکزی ایجاد شد، ناشی از همین انشقاقی بود که در شورای مرکزی و غیر از شورا بود.

این مسئول با ابراز امیدواری از اینکه در دوره هشتم شورای مرکزی روی کار بیاید که با هم‌فکری و هم‌افزایی بیشتر، به دنبال منافع مهندسان و ارائه خدمات با کیفیت‌تر باشد، داشتن تجربه در حرفه را یکی از ویژگی‌های مهم اعضای منتخب برشمرد.

وی در این رابطه تاکید کرد: تجربه یکی از شروط بسیار اساسی برای اعضای منتخب شورای مرکزی است و حضور افرادی که تجربه‌های خوبی از دوره‌های قبل و کنونی شورای مرکزی دارند، می‌تواند در این شورا مفید و موثر باشد. بنابراین یک پارامتر اساسی برای انتخاب افراد، مجرب بودن افرادی است که در انتخابات هشتم شورای مرکزی شرکت می‌کنند و انتخاب می‌شوند.

رستمی در ادامه سخنان خود با تاکید بر ضرورت توجه به شایسته‌سالاری و پرهیز از نگاه‌های منطقه‌ای در انتخابات شورای مرکزی گفت: نکته مهم دیگر هم این است که در جامعه تحصیل کرده مهندسان که امور مهندسی کشور را بر دوش می‌کشند و مدیریت می‌کنند، نه در شعار بلکه در عمل حتما باید به دنبال شایسته‌سالاری برویم

وی افزود: بدون تردید باید از نگاه‌های منطقه‌ای و بعضا قومی در انتخابات شورای مرکزی پرهیز کنیم تا صرفا افرادی در شورای مرکزی امکان حضور داشته باشند که برای جامعه مهندسی مفیدتر هستند.

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان ایلام ادامه داد: افزون بر این، بعضی از اقداماتی که در دوره‌های قبلی شروع شده است، از آنجایی که عمر شورای مرکزی کفاف نداده، نیاز به این است که در دوره هشتم حتما به آنها پرداخته شود.

انتهای پیام/

کد خبر: 0224


نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar