۱۵:۰۶ - ۱۸ خرداد ۱۳۹۸ - 08 June 2019
کد خبر: ۵۳۰۳۲
معاون بازآفرینی ومسکن اداره کل راه‎وشهرسازی تهران:
معاون بازآفرینی و مسکن اداره کل راه و شهرسازی استان تهران از لزوم ثبت معاملات پیش فروش مسکن در دفترخانه اسناد رسمی و غیرقانونی بودن ثبت پیش فروش در بنگاه معاملات املاک خبر داد.

به گزارش صما به نقل از اداره ارتباطات و اطلاع رسانی راه و شهرسازی استان تهران پرویز فیروز با اعلام این خبر گفت: بنگاه های معاملات املاک فقط وظیفه معرفی ساختمان ، ارائه شناسنامه فنی ساختمان و مباحث هزینه ای خرید را برعهده داشته و ثبت پیش فروش می بایست الزاما در دفتر اسناد رسمی صورت پذیرد و کد رهگیری صادر شود.

وی با تصریح اینکه اگر بنگاههای املاک مبادرت به پیش فروش کنند در مرتبه اول و دوم جریمه شده و در مرحله سوم جواز کسب آنها باطل می شود گفت: مرجع قانونی برای پی گیری ، دفاتر اسناد رسمی هستند و این مطلب در قانون پیش فروش ساختمان ذکر شده است.

معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان تهران ادامه داد: در پیش فروش ساختمان نحوه پرداخت اقساط بهای مورد قرارداد مطابق با توافق طرفین است ولی حداقل 10 درصد از بها همزمان با تنظیم سند قطعی قابل وصول خواهد بود که طرفین نمی توانند برخلاف آن توافق کنند.

فیروز همچنین تاکید کرد مطابق با ماده 21 قانون پیش فروش چنانچه مطبوعات و رسانه ها قبل از دریافت مجوز از اداره کل ارشاد اسلامی و طی مراحل قانونی از طریق اداره کل راه و شهرسازی نسبت به درج و انتشار آگهی پیش فروش اقدام کنند، توقیف به مدت حداکثر دو ماه و جزای نقدی از ده میلیون تا یکصد میلیون ریال محکوم خواهند شد.


انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۸
0
0
قطعا
نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar