۱۱:۳۵ - ۱۹ خرداد ۱۳۹۸ - 09 June 2019
کد خبر: ۵۳۰۳۶
مدیر عامل شرکت راه آهن:
مدیر عامل شرکت راه آهن با بیان اینکه در پی تشدید تحریم های ظالمانه و متداول بر علیه جمهوری اسلامی ایران حوزه راه آهن می تواند بارقه ای از امید در بخش اقتصادی کشور باشد گفت: به دنبال این موضوع هستیم که تهدید های موجود را به فرصت تبدیل کنیم و به یقین سال 98سال فرصت ها برای حمل و نقل ریلی است.

سعید رسولی در آیین افتتاحیه هفتمین نمایشگاه بین الملی حمل و نقل ریلی با بیان اینکه با توجه به نام گذاری امسال با عنوان رونق تولید از سوی مقام معظم رهبری باید توجه زیادی به مقوله تولید داشته باشیم، گفت: چند بانک مهم کشور نیزعاملیت این کار را برعهده گرفته اند و قرار است ۴۰ درصد این اعتبار، از محل تبصره ۱۸ قانون بودجه، ۴۰ درصد از محل تسهیلات بانکی و ۲۰ درصد باقی مانده توسط شرکت‌های متقاضی خرید واگن انجام شود.

به گفته رسولی امسال از محل ظرفیت‌های تبصره ۱۸ قانون بودجه ۹۸، 2 هزار میلیارد تومان اعتبار برای تولید و نوسازی ناوگان حمل و نقل ریلی از جمله انواع واگن‌های باری، مسافری، خودکشش و لوکوموتیو در نظر گرفته شده است که اسناد مربوط به امضای رئیس سازمان برنامه و بودجه و وزیر راه و شهرسازی رسیده و اعتبارات آن ابلاغ شده است.

مدیر عامل شرکت راه آهن  با بیان اینکه شرایط کنونی کشورشرایط جنگ اقتصادی است و با مدیریت این بخش می توانیم بر مشکلات پیروز شویم، گفت: به زودی شاهد تولید انواع واگن مسافری در داخل خواهیم بود.

وی گفت: امروز تفاهم‌نامه‌ای نیز با سرمایه‌گذاران در بازار سرمایه امضا می‌شود که پنجمین پروژه تأمین اعتبار طرح‌های ریلی از محل بازار سرمایه به شمار می‌رود.

رسولی تاکید کرد: از محل ماده ۱۲ قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر، به منظور بازگشت اصل و سود سرمایه‌گذاری در هر حوزه‌ای که باعث بهره‌وری و کاهش آلایندگی می‌شود، اقداماتی انجام شده که بر اساس آن، در حمل و نقل ریلی نیز قراردادی با شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت امضا خواهیم کرد تا از محل این ماده قانونی، ۲۲ قرارداد سرمایه‌گذاری در بخش ریلی را اجرایی کنیم.

وی گفت‌:ظرفیت مالی این قرارداد، ۹۰۰ میلیارد تومان است که به سرمایه‌گذاران از محل ماده ۱۲ این قانون، بازگشت داده می‌شود.

مدیر عامل شرکت راه آهن گفت: تولید ریل ملی به مرحله عمل رسیده است؛ همچنین دو سیستم سیگنالینگ داخلی در کشور تولید شده که با عملیاتی شدن آن، ایران در فهرست ۸ کشور دارای تولید فناوری سیگنالینگ در صنعت حمل و نقل ریلی قرار گرفته است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar