۱۴:۱۲ - ۱۹ خرداد ۱۳۹۸ - 09 June 2019
کد خبر: ۵۳۰۴۱
معاون معماری و شهرسازی شهرداری منطقه 17 در گفتگو با «صما»:
معاون معماری و شهرسازی شهرداری منطقه 17 گفت: عوارض صدور پروانه در دو بخش مسکونی و تجاری نسبت به سال گذشته افزایش چشمگیری داشته و این اتفاق سازندگان و شهرداری را دچار مشکل کرده است.

مهدی یوسفی در گفتگو با خبرنگار «صما» ضمن اشاره به این مطلب، افزود: قرار بود از سال 93 افزایش عوارض صدور پروانه به صورت تدریجی انجام شود اما این اتفاق نیفتاد و در نهایت شورای اسلامی شهر تهران تصمیم به افزایش بالاتر از حد معمول عوارض در سال 98 گرفت که به علت افزایش هزینه های ساخت، باعث بروز مشکلاتی برای مردم شده است.

وی با بیان اینکه شهرداری هم با افزایش یکباره صدور عوارض ساختمانی متضرر می شود، اظهار داشت: قطعا این افزایش بی رویه عوارض صدور پروانه باعث تعمیق رکود صنعت ساختمان می شود و در نتیجه درآمدهای شهرداری هم کاهش خواهد یافت.

یوسفی افزود: علیرغم اینکه افزایش قیمت ها بر اساس قیمت های منطقه ای تعیین شده اما باز هم نیاز به تجدید نظر برای مناطق کم برخوردار احساس می شود.

معاون معماری و شهرسازی شهرداری منطقه 17 خاطر نشان کرد: شورای اسلامی شهر و معاون معماری و شهرسازی شهرداری تهران در حال بررسی و تجدید نظر در این ارقام هستند و به نظر می رسد که اتفاقات خوبی برای سازندگان در راه باشد.

یوسفی با بیان اینکه افزایش عوارض صدور پروانه باید منطقی باشد، ادامه داد: در بخش واحد های تجاری باید افزایش عوارض با شیب بالاتر و در مناطق مسکونی باید شاهد کمترین شیب افزایش عوارض باشیم.

وی با بیان اینکه 28 درصد منطقه 17 بافت فرسوده است، اضافه کرد: بافت فرسوده از عوارض معاف است اما بخش عمده ای از منطقه ما که بیش از 70 درصد مساحت می باشد، مشمول عوارض می شود.


نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar