۱۴:۲۶ - ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ - 11 June 2019
کد خبر: ۵۳۰۶۲
با حضورمدیرعامل راه آهن:
با حضور مدیرعامل شرکت راه آهن، قرارداد تولید ۱۰ دستگاه لکوموتیو باری بین شرکت واگن سازی پارس و شرکت البرز نیرو به امضا رسید .

سعید رسولی در حاشیه مراسم امضای این قرارداد گفت :طبق قراردادی که امروز بین این دو شرکت به امضا رسید قرار است ۱۰ دستگاه لکوموتیو باری در مدت ۱۵ ماه در شرکت واگن سازی پارس اراک برای شرکت البرز نیرو ساخته شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت : ارزش این قرارداد حدود ۱۲ میلیون یورو برآورد شده است و در شرایط فعلی با اجرای این قرارداد، از خروج این میزان ارز از کشور جلوگیری می شود.

وی اظهار داشت: در راستای توسعه حمل و نقل ریلی کشور و به استناد تبصره ماده ۱۸ قانون بودجه، سال جاری ۲ هزار میلیارد تومان منابع مالی برای شرکت راه‌آهن تخصیص یافته که مرحله نخست آن در اختیار راه آهن قرار گرفته است.

رسولی یاداور شد: طبق برنامه ریزی شرکت راه آهن قرار است با استفاده از این منابع ۱۰ هزار واگن مسافری و باری و لکوموتیو در شرکت های داخلی تولید و در اختیار شرکت های حمل ونقل ریلی قرار گیرد.

گفتنی است هفتمین نمایشگاه بین المللی حمل و نقل ریلی، صنایع، تجهیزات و خدمات وابسته روزهای ۱۹ تا ۲۲ خرداد ماه سال جاری با حضور ۱۵۰ شرکت داخلی و خارجی، در محل دایمی نمایشگاه های بین المللی تهران در حال برگزاری است.

رونمایی از آخرین دستاوردها و تکنولوژی های صنعت حمل ونقل ریلی ایران و جهان و مشارکت در سرمایه گذاری ها، از مهم ترین اهداف هفتمین نمایشگاه بین المللی حمل و نقل ریلی، صنایع، تجهیزات و خدمات وابسته است.

برچسب ها راه آهن ، رسولی
نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar