۰۹:۳۶ - ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ - 12 June 2019
کد خبر: ۵۳۰۶۵
مدیر کل راه و شهرسازی استان هرمزگان در گفتگو با «صما» خبرداد:
مدیر کل راه و شهرسازی استان هرمزگان با اشاره به برنامه های پیش روی این اداره کل گفت: ما پیاده سازی برنامه های وزیر راه و شهرسازی را در استان هرمزگان دنبال می کنیم.

آرش رضایی در گفت و گو با «صما» با اعلام این مطلب افزود: در این راستا، هم در بعد ساخت مسکن اجتماعی برای اقشار کم درآمد و هم در احداث مراکز خدماتی شهری تلاش خود را انجام می دهیم.

وی با بیان اینکه در شهر بندرعباس ایجاد مراکز جمعیتی خصوصی مورد نیاز است، ادامه داد: در همین حال ما در زمینه تامین امکانات شهری و همچنین در حوزه های گردشگری که می تواند برای مردم مفید باشد، فعالیت های خود را دنبال می کنیم.

وی با بیان اینکه ساخت و تولید مسکن طبق دستور ضرب العجلی وزیر راه و شهرسازی هنوز در مرحله ایده است و به مرحله اجرایی نرسیده است، اظهار داشت: با این حال ما برای تامین مسکن سه تیپ جمعیتی برنامه هایی را در دستور کار خود قرار داده ایم که حداکثرطی دو ماه آینده این برنامه ها مشخص می شود.

رضایی در خصوص سهم استان هرمزگان از ساخت مسکن بیان کرد: سهم این استان نزدیک به سه هزار واحد مسکونی است، با این حال باید ببینیم که ساخت چه تعداد از این واحدها را می توانیم عملیاتی کنیم و آیا توان آن را داریم که بالاتر از هدف گذاری انجام شده در زمینه ساخت مسکن اقشار نیازمند، فعالیت کنیم و یا چه میزان از تعداد مسکن مشخص شده را احداث کنیم.

مدیر کل راه و شهرسازی استان هرمزگان همچنین در خصوص  اقدامات انجام شده در این استان در بخش نوسازی بافت فرسوده و اجرای بازآفرینی شهری بیان کرد: استان هرمزگان در بخش نوسازی و بهسازی بافت فرسوده پیشرو است و فعالیت های بسیار خوبی در این بخش انجام داده ایم.

وی با اعلام این که استان هرمزگان در حوزه نوسازی و بهسازی بافت فرسوده از سایر استان های کل کشور جلوتر است، ادامه داد: به همین دلیل روز چهارشنبه دکتر پژمان مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران در این استان حضور می یابند.

رضایی خاطر نشان کرد: در این رابطه و همچنین در خصوص ساخت مسکن در بافت های فرسوده مقرر شده که مذاکرات لازم با ایشان انجام گیرد.

انتهای پیام/

کد خبر: 0224

نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar