۱۲:۲۸ - ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ - 12 June 2019
کد خبر: ۵۳۰۶۷
رییس شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی:
رییس شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی گفت: در طی دوره اخیر شورای مرکزی هرگز ظن من براین نبوده که سازمان نظام مهندسی بدون مشکل و نقص بوده است، بلکه براین باورم که براساس ضرورت استقراری که این سازمان ها در حوزه مهندسی کشور دارند،مجدانه باید آنچه را که لازم است اصلاح کنیم.

فرج اله رجبی در همایش ملی ترافیک با بیان این مطلب ادامه داد: با کمال تاسف انرژی و وقت و ظرفیت ما در دوره اخیر صرف اموری شد که می توانست نشود و صرف ارتقای خدمات مهندسی شود تا بتوانیم به صورت مشترک راهکارهایی را برای اعتلای مهندسی کشور پیدا کنیم.

این مسوول افزود: با حضور مهندس اسلامی و دکتر حسینی در وزارت راه و شهرسازی هم اکنون این فرصت احیا شده تا با ایجاد وحدت رویه در حوزه مالی سازمان ها و کنترل های لازم امور را به نحو بهتری پیش ببریم.

وی افزود: به گذشته افسوس میخورم اما به آینده امیدوارم که بتوانیم با سرعت بیشتری کارها را پیش ببریم.

رجبی همچنین با اشاره به اهمیت بحث ترافیک در ساخت و سازهای شهری گفت: مهندسی ترافیک یک برگ برنده در حوزه مدیریت شهری است.

وی گفت: ما در بحث شهرسازی مقوله مهمی بنام کیفیت زندگی داریم و حتما لازم نیست که مهندس ترافیک باشیم، بلکه به عنوان یک انسان تاثیر مهندسی ترافیک را در زندگی خود درک می کنیم.

رجبی تاکید کرد: باید پیش نویس الزامات ترافیکی ساختمان را که بانگاه عارضه سنجی در حوزه ترافیک، درگروه تخصصی ترافیک شورای مرکزی و باهمکاری سازمانهای نظام مهندسی تهیه شده است، جدی بگیریم.

وی خاطرنشان کرد: اگر مهندسی ترافیک را کم اهمیت تلقی کنیم تبعاتی مثل سیل اخیر دارد که همه چیز را با خود می برد و سپس باید هزینه و انرژی زیادی صرف کنیم تا عارضه را کم کنیم.

به گزارش صما محسن هاشمی رییس شورای شهر تهران نیز در این همایش ضمن بیان توضیحاتی درخصوص اهمیت مطالعات اثرسنجی مهندسی ترافیک، بر ضرورت بازنگری در انجام مطالعات مبدا و مقصد در طرح های شهری و دوری از تصمیمات سیاسی و هیجانی تاکید کرد.

گفتنی است این همایش با برگزاری کارگاه های آموزشی تا عصر امروز چهارشنبه در سالن همایش های بین المللی رایزن به کارخود ادامه می دهد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar