۱۱:۴۰ - ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ - 15 June 2019
کد خبر: ۵۳۰۷۷
معاون سازمان آتش نشانی تهران:
معاون ایمنی و پیشگیری سازمان آتش نشانی تهران گفت: با وجود اینکه بسیاری از ساختمان ها اقدام به ایمن‌سازی کرده‌اند اما از این روند رضایت نداریم چراکه بسیاری از مالکان همکاری لازم را ندارند.

به گزارش صما، محمود قدیری در یک برنامه رادیویی درباره تهمیدات پیش‌بینی شده برای ساختمان‌های فاقد ایمنی در تهران اظهار کرد: سازمان آتش‌نشانی قبل از آتش سوزی ساختمان پلاسکو و از سال ۱۳۹۲، اقدامات جدی در جهت شناسایی و تلاش برای ایمن سازی این ساختمان‌های فاقد ایمنی آغاز کرده است که همچنان ادامه دارد.

وی گفت: این اقدامات بعد از حادثه پلاسکو با شدت بیشتری در حال پیگیری است، با وجود اینکه بسیاری از ساختمان‌ها اقدام به ایمن‌سازی کرده‌اند اما همچنان از این روند رضایت نداریم چرا که بسیاری از مالکان و ذی‌نفعان همکاری لازم را ندارند.

قدیری افزود: شهیدان پلاسکو جزو هزینه‌های مستقیم ناایمنی ساختمان‌ها بودند اما حوادث این چنینی هزینه‌های غیرمستقیمی دارد چرا که زندگی صدها خانوار نابود شد.

معاون ایمنی و پیشگیری سازمان آتش‌نشانی تهران با اشاره به اینکه در کشورهای توسعه یافته تنها یک نهاد متولی ایمنی شهر و دارای اختیار تام است، گفت: ما مصوبه‌ای در تاریخ ۱۸ دی ماه ۱۳۹۳ تحت عنوان مدیریت یکپارچه شهری داشتیم اما هنوز در پیچ و خم کمیسیون کلانشهرها معطل است و درگیر مسائل بروکراسی است.

منبع: ایسنا


نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar