۱۰:۳۹ - ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - 19 June 2019
کد خبر: ۵۳۱۰۵
به گفته کارشناسان، این بخش حداقل ۶ ماه زمان نیاز داشت، اما از آنجایی که شهرداری اسلامشهر بنا دارد تاخیر 10 ساله این پروژه را در مراحل اجرایی آن جبران کند، به همین دلیل با سرعت عمل بالا و جلوتر از برنامه پروژه حرکت می کند.

پانزدهم دی ماه ۹۷ بود که پس از پیگیری های اعضای شورای اسلامی شهر، شهردار و مدیران شهرداری اسلامشهر و حمایت های فرماندار شهرستان با مصوبه هیئت وزیران مبنی بر تغيير دستگاه اجرایی پروژه از شهرداری تهران به شهرداری اسلامشهر مقدمه تحقق این پروژه بزرگ به عنوان رویای دیرینه مردم اسلامشهر، شکل اجرایی یافت و بعد از یک دهه بلاتکلیفی سرانجام در ۲۲ دی ماه ۹۷ کلنگ مترو اسلامشهر بر زمین خورد.

پس از کلنگ زنی مترو اسلامشهر، علی رغم آنکه روند فعالیت و تکمیل این پروژه برای برخی از شهروندان در ابهام بود، اینک اما کمتر از چهار ماه بعد از آن مراسم باشکوه، سعید راغب، عاون برنامه ریزی و اداری مالی شهرداری اسلامشهر از پرداخت ۳۰۷ میلیارد ریال توسط شهرداری اسلامشهر به عنوان کارفرما به قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء به عنوان پیمانکار پروژه خبر می دهد. حسین طلا، شهردار اسلامشهر نیز می گوید که پروژه احداث مترو اسلامشهر، جلوتر از برنامه اش است و کمتر از دو ماه آینده، با اتمام عملیات اجرایی شفت و انتقال دستگاه TBM به محل حفر تونل و مونتاژ آن، مراحل حفاری مکانیزه تونل مترو به سمت میدان نماز آغاز خواهد شد.

به گفته کارشناسان، این بخش حداقل ۶ ماه زمان نیاز داشت، اما از آنجایی که شهرداری اسلامشهر بنا دارد تاخیر 10 ساله این پروژه را در مراحل اجرایی آن جبران کند، به همین دلیل با سرعت عمل بالا و جلوتر از برنامه پروژه حرکت می کند.

قاسمی، مدیر مترو اسلامشهر نیز با تایید این موضوع و تاکید بر اینکه برای روزهای آتی قدم های جدیدی جهت تزریق بخش دیگری از هزینه ها برداشته می شود، می گوید: عملیات اجرایی تونل مکانیزه خط مترو اسلامشهر با اجرای شفت ورودی دستگاه حفار در فروردین ماه شروع و تاکنون بیش از ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است، به طوری که تمامی ۷۶ شمع سازه نگهبان شفت اجرا و بیش از ۸ هزار متر مکعب از محل اجرای شفت خاکبرداری انجام شده است.

در همین حال در چند روز گذشته اولین قطعات دستگاه حفار تمام مکانیزه وارد محل پروژه شده است تا به زودی عملیات مونتاژ دستگاه TBM آغاز شود.

اظهار رضایت فرماندار از سرعت اجرا

در همین حال فرماندار اسلامشهر، در مراسم افتتاح ساختمان اداری سازمان مدیریت حمل و نقل ریلی (مترو) اسلامشهر و حومه از سرعت اجرای پروژه مترو با کارفرمایی شهرداری اسلامشهر ابراز رضایت و اظهار کرد: پس از انجام کلنگ زنی مترو اسلامشهر که در یک کار تیمی و وحدت آفرین با حضور و همراهی مسئولان و نمایندگان مجلس انجام شد، سرعت و کیفیت اجرایی عملیات و پیشرفت پروژه نیز قابل تحسين است.


نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar