۱۴:۳۵ - ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - 19 June 2019
کد خبر: ۵۳۱۱۱
تهیه و تکمیل نظام جامع پنجمین دوره انتخابات شورایاری های منطقه سه در حال انجام است و به زودی جهت اجرا و پیگیری به متولیان اجرائی ابلاغ خواهد شد.

هماهنگی جهت تشکیل هیات اجرایی پنجمین دوره انتخابات شورایاری در منطقه و تشکیل جلسات مستمر با نماینده نیروی انتظامی، آموزش و پرورش، معتمدین محله، شهردار منطقه، معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه، شهرداران و مدیران اجتماعی نواحی ششگانه برای هر چه بهتر برگزار شدن این دوره از انتخابات شورایاری در حال اجرا است.

همچنین انتخاب دو نفر از متعمدین محلی جهت هیات اجرایی محله، دو نفر هیات نظارت انتخابات، هماهنگی با دستگاه های اجرایی از جمله: آموزش و پرورش، نیروی انتظامی، فرمانداری و معتمدین محلات، هماهنگی جهت اجرای منظم روند انتخابات از دیگر فرایندهای انتخاباتی شورایاری ها است.

این فعالیت های انتخاباتی پنجمین دوره شورایاری ها از خرداد ماه آغاز شده و تاکنون هماهنگی ها و مقدمات برگزاری جلسات با سازمان های اجرایی و شناسایی محل استقرار شعب اخذ رای انجام شده و تبلیغات جهت تشویق و ترغیب برای حضور و شرکت فعال معتمدین محله و شهروندان در این انتخابات آغاز شده است.

در پنجمین دوره انتخابات شورایاری برای هر محله 9 عضو اصلی و 4 عضو علی البدل با رای مردم انتخاب می شوند.

فرایند پنجمین دوره انتخابات شورایاری ها شامل: ثبت نام، تایید صلاحیت، تکمیل مدارک، احراز هویت کاندیداها در رای گیری و برگزاری انتخابات است.

لازم به ذکر است: تابعیت جمهوری اسلامی ایران، متعهد به اصل ولایت فقیه و قانون اساسی، داشتن حداقل 22 سال و حداکثر 75 سال در روز ثبت نام، داشتن مدرک تحصیلی دیپلم، سکونت یا اشتغال به شرط حضور یکسال در محل، نداشتن سوء پیشینه، نداشتن سلب عضویت از شورایاری و داشتن کارت پایان خدمت برای کاندیداهای مرد از شرایط کاندیداها برای کسوت شورایاری است.شهرداران مناطق و نواحی، معاونان شهردار و کارکنان شهرداری پس از استعفا از شغل شان می توانند در این دوره از انتخابات حضور یابند.


نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar