۱۰:۰۱ - ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ - 20 June 2019
کد خبر: ۵۳۱۱۶
رئیس اتحادیه مشاوران املاک در همایش بازرسان این اتحادیه:
همایش بازرسان اتحادیه مشاوران املاک کلیه مناطق تهران دیروز با حضور خسروی رییس اتحادیه مشاوران املاک تهران ،اعضای مشاوران املاک و تنی چند از بازرسان اتحادیه املاک برگزار شد.

در این همایش که به همت گروه عمران و توسعه بهساخت برگزار شد رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران گفت:با همکاری اماکن، مشاوران املاک متخلف را طی 20 روز از محرز شدن تخلف به تعطیلی می کشانیم پاک سازی بنگاه های غیرمجاز در دست بازرسان اتحادیه بوده و بازرسان آبروی صنف هستند.

مصطفی قلی‌خسروی گفت: اگر مشاوران املاک در انجام معاملات یا معرفی خریدار به فروشنده و مستأجر به موجر مرتکب تخلفی شود،‌ اتحادیه به‌سرعت طبق ماده 28 قانون موجود با مشاوران املاک مجوز دار و با مشاوران املاک بدون مجوز بر اساس ماده 27 قانون موجود برخورد می‌کند.

خسروی با اشاره به اختیارات اتحادیه در ورود به شکایات مطروحه اظهار داشت: اتحادیه می‌تواند به رسیدگی شکایات با چهار موضوع عدم اخذ کد رهگیری،‌ اخذ حق کمیسیون بیش از نرخ مصوب،‌ عدم احراز مالکیت و عدم احراز هویت ورود کند و شکایات خارج از این چهار موضوع ازجمله جعل و ... برای رسیدگی به مراجع قضایی ارجاع داده می‌شود.

وی بابیان اینکه بازرسان از برخورد مشاوران املاک غیرمجاز و تهدید آن‌ها نترسند. گفت: بر اساس اتحادیه و اداره نظارت بر اماكن عمومي ناجا حامی آن‌ها است و به‌یقین برخورد قانونی این بازرسان به‌هیچ‌عنوان نان بری نیست بلکه رفتار این اعضا به‌خصوص در فصل‌های جابه‌جایی می‌تواند امنیت شغلی مشاوران املاک را تثبیت کند.

خسروی درنهایت گفت: هیچ مشاور املاکی حق ندارد برای دریافت کمیسیون مبایعه‌نامه را در صندوق دفتر خود نگه دارد و دریافت کمیسیون اضافه جریمه‌های 4 تا 6 برابری را در پی دارد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar