۱۴:۱۰ - ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ - 20 June 2019
کد خبر: ۵۳۱۲۱
طاهری در نشست مانور کنترل کیفیت خدمات نظام مهندسی تهران مطرح کرد:
مانور کنترل کیفیت خدمات مهندسی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران امروز پنجشنبه 30 خردادماه برگزار شد.

به گزارش صما، رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران در حاشیه برگزاری مانور کنترل کیفیت خدمات مهندسی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران در جمع خبرنگاران، از احیای حوزه بازرسی کنترل کیفیت در این سازمان از اواخر سال گذشته خبرداد و‌ به دو جایگاه ویژه بازرسان کنترل کیفیت خدمات مهندسی اشاره کرد.

محمد طاهری با اشاره به دو جایگاه ‌حقوقی و قانونی ‌و‌ مردمی و اجتماعی ‌بازرسان گفت: بازرسان کنترل کیفیت خدمات در حقیقت نمایندگان هیات مدیره سازمان هستند.

طاهری با اشاره به اینکه بازرسان کنترل کیفیت خدمات مهندسی درحقیقت سفیران سازمان نظام مهندسی هستند و رفتارشان نشان دهنده رفتار سازمان با مردم است افزود: این رفتار می تواند باعث رشد یا تنزل جایگاه سازمان در نگاه مردم باشد.

وی با بیان اینکه حضور بازرسان باعث ایمنی کارگاه ها و بالطبع ایمنی شهرها خواهدشد به لزوم ارائه شناسنامه ملکی و فنی ساختمان اشاره کرد و گفت: این شناسنامه چگونگی رعایت مقررات ملی ساختمان را نشان می دهد و صدور این شناسنامه قطعا خواهد توانست به ایمنی و امنیت ساختمان ها و مردم بینجامد.

در ادامه نشست، طاهری در پاسخ به سوال خبرنگاری د رخصوص مصوبه مجلس مبنی بر تغییر ناظر عالی سازمان پرسید گفت: سازمان نظام مهندسی وظایفی دارد که تغییر یا ثبات ناظر مالی، تغییری در این وظایف ایجاد نخواهد کرد. ما سعی می کنیم تکالیف و وظایف خود را انجام دهیم و مکلف به پاسخگویی و شفاف سازی هستیم.

وی با اشاره به اینکه موافقت یا مخالفت سازمان نظام مهندسی تاثیری در تصویب اینکه چه ارگانی به عنوان ناظر عالی سازمان نظام مهندسی قرارگیرد نخواهد داشت افزود: ما مکلف به انجام وظایف مان هستیم.

طاهری همچنین در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه آیا افزایش تعرفه نظارت تاثیری برروند و میزان ساخت و ساز خواهدداشت یا خیر گفت: اگر قرار باشد خدمات قابل قبولی ارائه شود باید هزینه خدمات نیز پرداخت شود.

وی با بیان اینکه این تعرفه ها طی سال های گذشته بدون توجه به تورم و دیگر مسائل اقتصادی افزایشی نداشته است افزود: این تعرفه ها هنوز افزایش پیدا نکرده و بحث افزایش نیز اواخر سال گذشته مطرح شده است.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران به جدول خدمات زیربنایی که در سال 1383 مصوب شده بود اشاره و تصریح کرد: در حال حاضر تعرفه خدمات مهندسی 50 درصد مبالغ مشخص شده در این جدول هم نیست و هرچند این جدول توسط وزارت راه و شهرسازی ابطال شده اما در واقع هزینه خدمات 50 درصد با قیمت واقعی و مصوب خود فاصله دارد.

طاهری در پاسخ به سوال دیگری درخصوص شیوه نامه های نظارت که توسط وزارت راه و شهرسازی سابق ابلاغ شده بود گفت:شیوه نامه مذکور بحث نظارت را به سازمان نظام مهندسی بازگردانده و در دستور کار هیات مدیره قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه اجرایی شدن هر شیوه نامه نیازمند صرف مدت زمانی هرچند کوتاه است اظهارداشت: این شیوه نامه لازم الاجرا است و سازمان در تلاش است فعالیت خود را بر اساس شیوه نامه منطبق و نقاط ضعف آن را برطرف نماید.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران درباره وضعیت پرونده تخلف 40 میلیاردی نیز گفت: این پرونده در دادسرای شماره 8 در حال پیگیری است و به زودی به دادگاه ارجاع خواهد شد.

وی به بازپرسی های انجام شده و مکاتبات مختلف با دادسرا اشاره کرد و افزود: مبالغ موجود هنوز بلوکه است که امیدواریم با ارجاع پرونده به دادگاه تعیین تکلیف شود.

طاهری در بخش دیگری از سخنان خود گفت: ما برای ورود به مبحث 22 با چالشی دررابطه با همکاری دیگر دستگاه های ذیربط با سازمان نظام مهندسی روبرو هستیم که امیدواریم به زودی از بین برود. ما در نظام مهندسی آمادگی داریم به این مبحث ورود کنیم و در حوزه نگهداری ساختمان های در معرض خطر از ظرفیت های سازمان استفاده کنیم.

وی در ادامه درباره دستور وزیر سابق مبنی بر حذف 5 درصد حق نظارت اظهارداشت: تعرفه گروه های الف و ب 3 درصد، گروه ج 4 درصد و گروه د 5 درصد است که می توان تا سقف این ارقام را دریافت کرد.

پس از پایان نشست خبری نیز بازرسان کنترل کیفیت خدمات در اکیپ های 5 نفره به محل های مشخص برای ارزیابی و کنترل کیفیت اعزام شدند.

انتهای پیام/

کد خبر: 0224

برچسب ها نظام مهندسی ، ایمنی
نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar