۰۹:۲۵ - ۰۱ تير ۱۳۹۸ - 22 June 2019
کد خبر: ۵۳۱۲۲
مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) در گفت و گو با «صما»عنوان کرد:
مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) گفت: شهر فرودگاهی با هدف تبدیل شدن به قطب اول بار و قطب دوم مسافری منطقه در دولت تدبیر و امید با مساحت ۱۴ هزار هکتار و برخورداری از مناطق آزاد تجاری، اقتصادی و هوانوردی شروع به کار کرده است.

علی رستمی با بیان مطلب فوق به «صما» گفت: این فرودگاه می تواند نمادی از قدرت، توانمندی و شکوه مهندسان و تولید داخلی در دوران تحریم باشد. و در این فرودگاه از تجهیزات به روز شامل سیستم هوشمند انتقال بار مسافر (BHF) و سیستم انتقال مسافر (PBB) استفاده شده است.

وی با اشاره به اینکه فرودگاه سلام در مسیر طرح جامع شهر فرودگاهی و فراتر از یک زیر ساخت هوایی است گفت: براساس مطالعات و پیش بینی‌های موسسات معتبر جهانی میزان ترافیک هوایی مسافران تجاری از ۴.۶ میلیارد مسافر به ۱۲ میلیارد مسافر تا سال ۱۴۱۴ افزایش خواهد یافت و برای پاسخگویی به این افزایش تقاضا طرح جامع شهر فرودگاهی تصویب شد تا نقشه راه پیشرفت و توسعه شهر فرودگاهی باشد.

مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی گفت: طراحی مدرن و منطبق با استانداردهای جهانی و استفاده از آثار هنری بر زیبایی‌های ترمینال سلام افزوده است و آرامش خاصی را به مسافران القا خواهد کرد.

وی اظهار داشت: سلام به مساحت ۵۵ هزار متر مربع، قادر است به ۵ میلیون مسافر در سال خدمات ارائه کند، همچنین ظرفیت جابجایی مسافر را در شهر فرودگاهی تا ۸۰ درصد افزایش دهد. محوطه این ترمینال به مساحت ۴۰ هکتار است که ۷ هکتار از آن در جهت انجام مسئولیت اجتماعی به فضای سبز اختصاص یافته است.

مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی با بیان اینکه قدرت و شکبه تحریم‌های امریکا علیه صنعت هوانوردی اشاره کرد و گفت: در این شرایط مهندسین و متخصصان داخلی به شعار خودباوری و اتکا به اراده ایرانی جامه عمل پوشاندند که نمونه بارز آن ساخت تجهیزات به روز فرودگاهی است که برای اولین بار در کشور و در ترمینال گالری سلام ساخته و آماده بهره برداری است که سیستم هوشمند انتقال بار مسافر (BHS) و سیستم انتقال مسافر (PBB) از مهمترین آنها است.

وی اظهار داشت: همچنین در راستای هوشمند سازی ترمینال، مدیریت و صرفه جویی در مصرف انرژی و افزایش ایمنی از سیستم‌های مختلفی از قبیل سیستم مدیریت هوشمند تجهیزات (BMS)، سیستم هوشمند پهلو گیری هواپیما (DGS) و سیستم مدیریت منابع فرودگاهی استفاده شده است.

در ادامه مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی خبرداد که در راستای توسعه ظرفیت مسافر و بار، طراحی و احداث ترمینال جدید به عنوان بزرگترین ترمینال مسافری شهر فرودگاهی با ظرفیت جابجایی سالانه ۲۵ میلیون مسافر در فاز اول و ظرفیت ۱۱۰ میلیون مسافر در سال در فاز نهایی در دستور کار قرار گرفته است.

وی در پایان گفت: در همین راستا فرآیند مسابقه طراحی معماری ترمینال ایرانشهر در حال انجام است و بعد از آن اقدامات لازم برای انتخاب سرمایه گذار انجام می‌شود.

نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar