۱۰:۲۱ - ۰۲ تير ۱۳۹۸ - 23 June 2019
کد خبر: ۵۳۱۳۲
با امضای تفاهمنامه وزارت راه و شهرسازی و نیروهای مسلح صورت گرفت:
تفاهمنامه ساخت 100 هزار واحد مسکونی امروز یکشنبه 2 تیر به امضای محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی و امیر‌سرتیپ امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح رسید.
به گزارش «صما»در ابتدای این مراسم وزیر راه و شهرسازی گفت: ساخت این واحدها افزون بر طرح اقدام ملی مسکن است که شامل ساخت 400 هزار واحد مسکونی در کشور می‌شود.

اسلامی با بیان اینکه ساخت این خانه‌ها طی قراردادی سه ساله انجام خواهد شد، اما تلاش می‌شود که تا پایان دولت به تملک خریداران واگذار شود. گفت: این 100 هزار واحد مسکونی دو ساله و طی سال‌های 98 و 99 ساخته می‌شود.

به گفته وزیر راه و شهرسازی تا کنون احداث 140 هزار واحد از 400 هزار واحدمسکونی آغاز شده وبه زودی برنامه احداث 110 پروژه ساخت و ساز مسکن در راستای برنامه اقدام ملی با حضور رئیس جمهور کلید می‌خورد.

اسلامی گفت: این 100 هزار واحد مسکونی موضوع تفاهم نامه امروز، در اراضی نیروهای مسلح در چارچوب قانون و با اذن رهبر انقلاب ساخته می‌شود و مشمول تسهیلات رایج بخش مسکن و طیق مصوبات شورای پول و اعتبار خواهد بود؛ 80 درصد هزینه ساخت به سازنده داده می‌شود که قابل انتقال به خریدار است.

وی در نهایت گفت: تفاهم نامه فوق افزون بر برنامه ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی وزارت راه و شهرسازی است.

این تفاهم نامه عقب ماندگی طرح حکمت را پوشش می دهد

همچنین امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح دراین مراسم با بابیان اینکه این تفاهم نامه در راستای اجرای منویات رهبر و همچنین سیاست‌های حمایتی دولت است. گفت: ما در این توافق نامه کارگروه مشترکی را میان دو وزارتخانه پیش‌بینی کردیم تا نیازمندی‌ها را بررسی کنند.

وی گفت: اگر بتوانیم از امکانات و مقدورات دو وزارت خانه استفاده کنیم، می‌توانیم بخش اعظمی از نیاز در این بخش را تامین کنیم.

حاتمی گفت: تامین مسکن نیروهای مسلح یک کار جاری است و این 100 هزار واحد به اقدامات مسکن‌سازی نیروهای مسلح اضافه می‌شود. قرار است این 100 هزار واحد مسکونی را در ظرف 2 سال باقی مانده دولت انجام دهیم.

وزیر دفاع‌ تاکید کرد: اراده جدی در وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و وزارت راه و شهرسازی و بانک‌ها برای تحقق این تفاهم‌نامه وجود دارد.

حاتمی گفت: در نیروهای مسلح طرح گسترده‌تری در قالب طرح حکمت وجود دارد که بر اساس آن کارکنان با 15 سال خدمت صاحب خانه شوند البته عقب ماندگی‌هایی وجود دارد که باید جبران شود

حاتمی با بیان اینکه مدت زمان اجرای این پروژه از سوی وزارت راه را سه سال است گفت:‌با‌توافق‌طرفین مدت قابل تمدید خواهد بود

وی گفت: طرح فوق می تواند عقب افتادگی طرح حکمت (ساخت مسکن برای نیروهای مسلح) را پوشش دهد

وی در نهایت گفت: نیروهای مسلح زحمت‌کش‌ترین قشر جامعه هستند که بخشی از مهمترین کارها یعنی تامین مرزها و حراست از مرزها در صعب العبورترین مناطق برعهده آنان است؛ و تامین سرپناه مناسب یکی از اولویت مادر بخش حمایتی از این نیروها است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar