۱۱:۱۵ - ۰۴ تير ۱۳۹۸ - 25 June 2019
کد خبر: ۵۳۱۵۱
شهردار تهران در خصوص هزینه کرد ۳۲۰۰ میلیارد تومان در شهرداری تهران، گفت: برای پرداخت دیون ردیف بودجه ای در نظر گرفته نشده بود و اگر بود دیگر این اختلاف پیش نمی آمد.

پیروز حناچی شهردار تهران در حاشیه حضور در جلسه شورای شهر تهران در خصوص اینکه برخی به طرح میدان هفتم تیر و اینکه گفته می‌شود بازهم مردم قرار است به زیر خیابان منتقل شوند اعتراض دارند، اظهار داشت: نگاه کردن به مجموعه ایجاد شده در میدان هفتم تیر به این شکل اشتباه است.

وی افزود: بهتر است اینگونه به این سازه نگاه کنیم که یک جایی وسط شهر و درست وسط میدان هفتم تیر وجود داشت که برای متروی تهران بتن درست می‌کرد.

حناچی گفت: شهرداری این محوطه را جمع کرده است و با صرف هزینه و ساخت و‌سازهای لازم قرار شده به محوطه شهری برگردد و در اختیار مردم قرار گیرد.

شهردار تهران ادامه داد: برای این مجموعه یک طرح و یک ایده هایی هم وجود داشته و اسکلتی تولید شده اما این چیزی که امروز افتتاح می‌شود نتیجه همان برچیدن محل تولید بتن بوده است.

وی در خصوص‌ اینکه چرا وقتی تجربه ساخت پلازای ولیعصر مناسب نبوده است باز هم در هفت تیر پلازای شهری ساخته شده است، عنوان کرد: این سوال از اساس غلط است. توسعه حوزه قلمرو عمومی یعنی گرفتن فضای شهر از ساخت و سازهای شهری و ماشین و ساختمان‌ها به نفع مردم و این در همه جای دنیا اجرا می شود.

حناچی در خصوص گزارش ارایه شده از سوی حسابرس نیز گفت: گزارش عمومی ارایه شده تا حدودی مطلوب ارزیابی شده اما بندهایی هم داشت که حکایت از انحراف بودجه داشت.

وی در پاسخ به پرسشی در خصوص ماجرای ۳۲۰۰ میلیارد تومان اعلام شده که معلوم نیست چه شده اظهار داشت: این عدد اختلاف نسبت به بودجه مصوب است و‌ عمده اش مربوط به دیونی است که اگر ردیف بودجه پرداختی درستی برای این دیون دیده می شد امروز نمی گفتند در کجا استفاده شده است.

شهردار تهران در خصوص اصلاح ساختار شهرداری افزود: در برنامه یک سری احکامی مصوب شده است که اگر ما بخواهیم اصلاح ساختار انجام دهیم تکلیف آن احکام و‌ اجرایش مشخص نیست و‌ نیاز به بررسی دارد.


منبع: فارس
نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar